Науково-практичний семінар для дитячих лікарів

За сприяння Міністерства охорони здоров`я України 19 травня в Херсонському базовому медичному коледжі пройшов регіональний науково-практичний семінар у виїзному форматі «Сучасна діагностика, лікування та профілактика поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку».

Дитячі лікарі області отримали змогу прослухати доповіді члена-кореспондента НАМН України, професора Олександра Волосовця, професорів Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Сергія Кривопустова і Сергія Крамарьова, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Галини Бекетової, Інституту ПАГ НАМН України Олени Муквіч, Української медичної стоматологічної академії Тетяни Крючко.

21 05 2018

Від імені Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації та лікарської спільноти вітала високих гостей головний позаштатний експерт Департаменту за напрямом «Педіатрія» Тетяна Карчевич: «Почесна делегація не один рік підряд радує нас своїми багатими науково-практичними знаннями. Досвід, якими поділяться фахівці, буде використаний у повсякденній робочій практиці наших спеціалістів».

Про досягнення в галузі охорони здоров`я, про проблемні моменти, про захворюваність і реформування говорив член-кореспондент НАМН України Олександр Волосовець. За його словами, в процесі реформування телемедицина впроваджуватиметься передусім там, де є недостатність медичних кадрів, а щоб лікарі не виїжджали за кордон, їх необхідно зацікавити.

21 05 2018 1

Було зазначено, що Херсонщина – один із лідерів по імунопрофілактиці і є зразком для інших областей. Дійсно в області заходами посиленої імунізації охоплено 92,9% дітей, які пропустили першу дозу вакцини від кору, і 98,8% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу КПК. Саме тому на кір захворіло 49 осіб, а не 2131 особа як в Закарпатській області, або 2083 особи як в Івано-Франківській області. Загалом по Україні кором перехворіли вже 15 261 особа, 6 дорослих і 2 дітей – померли.

Протягом двох останніх десятирічь по Україні спостерігається зростання захворюваності у дітей на новоутворення, хвороби ендокринної системи та хвороби кровообігу. «Світ стурбований поширенням і розповсюдженням респіраторної патології, резистентністю збудників цієї патології до існуючих антимікробних схем і необхідністю розробляти нові ліки. Інакше через 5 років ми залишимося без антимікробної терапії», - поділився Олександр Волосовець.

Не менш цікавими були інші доповіді: про лікування пневмонії і бронхіту, про діагностику дитячих хвороб, гастроентерологію, роль вітаміну D, проблему антибіотикорезистентності, тощо. По завершенню семінару учасники отримали сертифікати.