XVI Регіональна науково-практична конференція лікарів

22 червня в Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є. Є. Карабелеша відбулася XVI регіональна науково-практична конференція для лікарів «Стійка система охорони здоров’я: пріоритизація первинної медико-санітарної допомоги і її інтеграція із спеціалізованою медичною допомогою».

Повний конференц-зал лікарів області отримав змогу прослухати доповіді від провідних фахівців Одеського національного медичного університету, Інституту кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска і Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

22 06 2018 2

Відкривала конференцію, представляючи гостей і вітаючи учасників, головний лікар ХМКЛ ім. Є. Є. Карабелеша Алла Малицька: «Тема конференції дуже актуальна для сьогодення, адже медична галузь зазнає значних змін. З початку 2018 року стартувала медична реформа. Розроблені основні механізми реалізації, прийнята низка законодавчих актів. На сьогодні 190 тис. мешканців Херсонщини, а це 20% населення, вже уклали декларації з лікарями. Основною вимогою до лікаря є його компетентність. Тому сьогодні ми розглянемо ті питання медицини, з якими найчастіше зустрічається лікар первинної ланки».

Також вітала зібрання в. о. заступника міського голови Олена Рузгіс, яка побажала, щоб конференція була корисною для лікарів, щоб не зважаючи на будь-які перетворення в медичній галузі були збережені наукові здобутки і кадровий потенціал.

22 06 2018 3

Першою була доповідь «Пацієнт-лікар-громада», зачитана президентом ГО «Українська асоціація сімейної медицини» Ларисою Матюхою. Були озвучені індикатори діяльності держави і системи охорони здоров’я: тривалість життя, смертність, якій можна запобігти, задоволеність пацієнта/громади медичним обслуговуванням і задоволеність медичних працівників умовою праці і заробітною платою. Для нашої країни, на жаль, кожен індикатор знаходиться на низькому рівні.

За словами Лариси Матюхи, наразі в країні при потребі 27-28 тис. сімейних лікарів працює 18 тис. Відсутність лікаря або його перевантаження призводить до зниження якості і доступності медичної допомоги. Неефективною поки що є медична допомога на первинному рівні, адже на вторинний рівень відправляються 50-70% випадків замість 20%. Підвищення ефективності роботи первинної ланки надання медичної допомоги знизить навантаження на стаціонар, зменшить кількість високовартісних агресивних втручань.

Не менш цікавими були доповіді про диференціальну діагностику лихоманок (директор Українського медичного центру інтенсивної терапії сепсису Леонід Харченко), про подолання резистентних набряків у хворих з серцевою недостатністю (старший науковий співробітник відділу серцевої недостатності Інституту кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска Наталія Ткач), про лікування венозного тромбоемболізму (зав. міським судинним відділенням ХМКЛ ім. Є. Є. Карабелеша Євгеній Гардубей) та інші.

По завершенні конференції фахівці отримають сертифікати. Також кожен учасник заходу має змогу пройти безкоштовний скринінг рівня глюкози та ліпідів крові, що проводиться за підтримки спонсорів.