Зміни у екстреній допомозі: в Україні впроваджують центральну електронну систему

Для забезпечення світових стандартів швидкості та якості екстреної медичної допомоги створюється електронна система «Централь 103». Її впровадження в тестовому режимі розпочинається у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях та місті Києві. Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній системі, виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.

Спростовуємо брехню щодо закупівель за кошти державного бюджету
На засіданні Уряду народні депутати України вкотре за цей тиждень намагалися видати маніпулятивні твердження і абсолютно неправдиві дані за достовірні факти. Цього разу - щодо стану закупівель лікарських засобів і медичних виробів за кошти державного бюджету. У цьому матеріалі спростовуємо відверту брехню народних депутатів.

 

Результати клінічних випробувань стануть відкритими

Відповідний закон Верховна рада України ухвалила 4 вересня. Відтепер у МОЗ України з’явилася можливість розголошувати результати доклінічних досліджень та клінічних випробувань ліків. Тобто кожен українець зможе переконатися, що препарат, який він купує чи йому призначає лікар, справді є безпечним та ефективним.

В Україні запрацював єдиний реєстр медичних оглядів

З вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі. Таке нововведення МОЗ України впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок.

Чи корисне для здоров'я вегетаріанство

Вегетаріанство стало способом життя для багатьох людей. Його основа - виключення з раціону м'яса тварин. Існують й більш суворі види вегетаріанських дієт, як-от веганство, прихильники якого відмовляються від великої кількості продуктів тваринного походження у харчуванні та в побуті. Розказуємо, чи є така дієта повноцінною, збалансованою та в цілому більш корисною для здоров’я.