Нарада-семінар щодо надання першої домедичної допомоги

2 жовтня в Херсонській гімназії № 3 ім. В. Ф. Заботіна відбулася нарада-семінар для заступників директорів, відповідальних за стан травматизму в освітніх закладах. Організатор заходу, управління освіти Херсонської міської ради, зібрав в актовій залі представників 59 закладів загальної середньої освіти з усього міста.

03 20 2018 2

В нараді взяла участь завідуюча відділенням санології Херсонського обласного центру громадського здоров’я Ольга Джугостран. Вона звернула увагу учасників семінару на зміни в покрокових інструкціях, що викладені в наказі Міністерства охорони здоров’я МОЗ України №398 з надання домедичної допомоги. За її словами, інструкції адаптовані до міжнародних стандартів.

Присутні закріпили знання про правильне накладання джгута, транспортної шини при переломах. Ольга Яківна продемонструвала як можна замінити джгут звичайним шарфом і як знерухомити верхню кінцівку при підозрі на перелом або вивих.

Також розглядалися основи допомоги при інсультах, інфарктах, гіпертонічних кризах, епілептичних приступах та реанімаційні заходи. Завдяки відеоматеріалам учасники наради дізналися, як розпізнати кризовий для життя та здоров’я стан і допомогти до приїзду швидкої.

03 20 2018 3

Дана інформація є дуже корисною для кожного. Отримані знання будуть поширені серед вчителів шкіл, представники яких взяли участь в семінарі, і, таким чином, допоможуть врятувати здоров’я учнів та педагогів.