Колегія Департаменту охорони здоров’я

5 жовтня в діагностичному центрі Херсонської обласної клінічної лікарні відбулося розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Окрім головних лікарів закладів охорони здоров’я області і експертів Департаменту, на колегії були присутні гості: заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь, перший заступник херсонського міського голови Ігор Козаков, голова об’єднання роботодавців Херсонщини Олександр Олійник, профільні заступники і голови районних рад, районних адміністрацій та голови ОТГ.

05 10 2018

Першим з порядку денного розглядалося питання про створення комунальних некомерційних підприємств (КНП) на первинній ланці надання медичної допомоги і стан укладання договорів КНП з Національною службою здоров’я України. Головуючий, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко, розповів про функції НСЗУ, про нові правила фінансування системи охорони здоров’я, про кроки реформи у 2019 -2020 роках.

Головною функцією НСЗУ є стратегічні закупівлі, контрактування, контроль та укладення договорів з надавачами медичних послуг. Служба сплачуватиме за медичні послуги, а не фінансуватиме утримання медичних закладів. Станом на 1.10.2018 року з 29 медичних закладів уклали договори з НСЗУ поки що 10, 8 закладів, що надають первинну медичну допомогу досі не пройшли автономізацію.

05 10 2018 1

Майже половина населення Херсонщини вже обрали свого сімейного лікаря: підписано 478430 декларацій, що становить 45,7%. Лідерами кампанії «Лікар для кожної сім’ї» наразі є Великолепетиський, Каланчацький, Кочубеївський ЦПМСД та інше.

На 2019 рік заплановано відшкодування вартості лікарських засобів через НСЗУ замість урядової програми «Доступні ліки», фінансування якої продовжиться лише до 1 липня 2019 року. Також з 2019 року медичної субвенції на фінансування ПМД вже не буде, потрібне або фінансування з місцевого бюджету, або договір з НСЗУ. В 2020 році планується впровадження програми медичних гарантій для усіх рівнів медичної допомоги.

Про стан виконання регіональної програми «Електронна охорона здоров’я на 2017-2020 роки» звітував керівник обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Ігор Каплун. За його словами, первинна ланка надання медичної допомоги потребує кадрів, комп’ютерів і якісного доступу до Інтернету. Укомплектованість кадрами закладів охорони здоров’я з надання ПМД складає 52%, потрібно 579 комп’ютерів для лікарів та широкосмуговий доступ до Інтернету.

Заступниця директора Департаменту Ліна Бондарева закликала головних лікарів та районну владу краще організувати виїзну роботу.

Про стан надання допомоги хворим на інсульт та судинно-мозкові захворювання у Херсонській області звітував головний експерт-невролог Департаменту охорони здоров’я з неврології Сергій Годун.