Стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки обговорили в Департаменті охорони здоров’я

31 жовтня в Департаменті охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулася зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки». Участь в обговоренні взяли представники Департаменту, обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, комітету з питань охорони здоров’я Громадської ради при облдержадміністрації, громадських організацій та засобів масової інформації.

01 11 2018

Відкрила захід заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева: «Передумови до розробки і прийняття програми «Електронна охорона здоров’я» виникли у зв’язку з впровадженням елементів закону про державні фінансові гарантії щодо медичного обслуговування населення у рамках укладання декларацій з лікарем первинної медичної допомоги. Для того, щоб кожен пацієнт на території Херсонської області мав можливість обрати свого лікаря і укласти з ним декларацію, цей лікар обов’язково повинен мати комп’ютеризоване робоче місце з підключенням до мережі Інтернет».

01 11 2018 1

Програма передбачає консолідацію коштів з обласного (на оснащення обласного аналітичного центру медичної статистики, створення серверної, відділу електронної охорони здоров’я, тощо) і місцевих бюджетів (забезпечення комп’ютерами лікарів, підключення до мережі Інтернет, обслуговування програмного забезпечення).

Дана програма була прийнята 09 червня 2017 року. З того часу, за словами начальника КУ «Херсонський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Ігора Каплуна, проведено тендер на закупівлю серверного обладнання, здійснено підготовчі роботи і ремонт серверної кімнати і відділу електронної охорони здоров’я, проведено навчання медичних працівників ЦПМСД області. З обласного бюджету на програму виділено 6 млн. 404 тис. грн. Первинна ланка надання медичної допомоги потребує ще 579 комп’ютерів. Забезпечення первинної ланки комп’ютерним обладнанням покладено на місцеву владу.

Про роботу сайту «Медпортал», розповів завідувач відділу електронної охорони здоров’я КУ «Херсонський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Іван Буланкін.

На засіданні було зазначено, що на сьогодні декларації з лікарями вже уклали 526 тисяч осіб, що складає 50,1 % населення області. 14% лікарів вже набрали рекомендовану кількість пацієнтів.

Проблемою для впровадження обласної регіональної програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017 – 2018 роки є:

-         низька забезпеченість комп’ютерним обладнанням та доступом до мережі Інтернет або його малою швидкістю;

-         укомплектованість лікарями первинної ланки надання медичної допомоги складає всього 62,0 %, а по деяким районам від 31,0 % до 50,0 %;

-         низька обізнаність населення щодо роботи інформаційних систем та вміння населення роботи на комп’ютері.