Антиретровірусна терапія допоможе тримати ВІЛ під контролем

7 листопада в міській клінічній лікарні ім. Є. Є. Карабелеша проведений семінар для лікарів первинної ланки з питань формування прихильності до лікування ВІЛ-інфікованих осіб, консультування, тестування і призначення антиретровірусної терапії. Це перший такий захід з циклу, що розроблений Херсонською міською громадською організацією «Асоціація 21 століття» у співпраці з Херсонським обласним центром громадського здоров’я у напрямку реалізації в рамках реалізації субгранту Глобального Фонду для розбудови системи громадського здоровья в пілотних регіонах.

07 11 2018

За словами керівника ГО «Асоціація 21 століття» Ярослава Зятюка підходи до консультування, тестування і лікування ВІЛ змінилися: відтепер консультування має бути орієнтованим на людей і зосереджене на підтримці переваг особи. Великого значення набувають хороші комунікаційні навички з консультування, адже пацієнти краще слухатимуть і сприйматимуть поради лікаря, який підтримує зоровий контакт, не засуджує, не погрожує і не критикує, а навпаки – випромінює розуміння і підтримку.

Щодо лікування, то рекомендовано розпочати його якнайшвидше, навіть якщо людина не відчуває себе хворою. Антиретровірусна терапія (АРТ) звичайно не вилікує ВІЛ, але вона припинить зростання кількості вірусів, що збереже імунну систему і дасть змогу організму протистояти іншим хворобам, в тому числі і туберкульозу.

07 11 2018 1

«Якщо вчасно і без перебоїв приймати АРТ значно знижується вірусне навантаження, знижується ризик передачі ВІЛ від матері до дитини. Боятися побічних ефектів не варто, бо з’явилися нові, малотоксичні препарати. АРТ працює навіть при вживанні наркотиків або алкоголю, не викликає безпліддя», - запевнив Ярослав Зятюк.