«Херсонщина обирає здоров’я»

На території нашої області з 27 жовтня 2018 року впроваджується соціальна медична програма «Херсонщина обирає здоров’я», яка об’єднує лікарів, громадськість, представників бізнесу і благодійників у боротьбі з онкологією.

6 листопада в конференц-залі «Конгрес» відбулася прес-конференція, на якій була презентована дана програма. «Основна місія – попередити розвиток онкологічних захворювань на Херсонщині, зменшити ризик їх виникнення, а також сформувати у херсонок відповідальне ставлення до свого здоров’я та життя», - розповіла автор програми, голова громадської організації «Спілка жінок Херсонщини» Ірина Ніколаєва.

08 11 2018

За її словами, спочатку вивчається потреба в медичних обстеженнях на місцях, тобто в селах. Відповідно до потреби формується мобільна бригада лікарів (педіатр, гінеколог, терапевт, отоларинголог, тощо) і волонтерів «Спілки жінок Херсонщини», яка виїжджає до сіл, консультує населення, проводить забір матеріалу для цитологічних досліджень. Цитологічні дослідження проводяться на базі обласного онкологічного диспансеру. В залежності від результату аналізів та огляду лікарів пацієнти отримують направлення на дообстеження або лікування.

08 11 2018 1

До складу мобільних бригад входять лікарі Медичного центру «Taurt Medical» на чолі з головним лікарем Олексієм Германом, фінансову допомогу надає благодійний фонд Євгена Рищука, а транспортом забезпечує – ТОВ «Авто-Плаза». Для населення первинне медичне обстеження і аналізи безкоштовні. Протягом перших трьох виїздів бригади було обстежено більше 150 мешканців сіл Новокиївка, Новопавлівка та Преображенка Каланчацького району, виявлено 2 випадки підозри на рак.

Про статистику онкологічної захворюваності на прес-конференції говорила головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур: «Наша область за рівнем онкологічної захворюваності займає 3 місце в Україні після Кіровоградської і Сумської областей. На обліку в онкодиспансері перебуває понад 29 тис. хворих на рак, і щороку ми реєструємо близько 4,4 тис. нових випадків, майже 2 тисячі хворих помирає». За ініціативи голови Херсонської обласної ради ще у 2017 році була запроваджена обласна програма «Якісна діагностика вдома», відповідно до якої фахівцями обласного онкологічного диспансеру у 2017 році на виїздах було оглянуто понад 11 тис, а в поточному році майже 9 тис мешканців районів і сіл, виконано тисячі досліджень на онкомаркери та цитологічних досліджень, в цілому виявлено понад 600 випадків злоякісних новоутворень та підозри на них. В той же час фахівці обласного закладу не можуть оглянути всіх мешканців сільської місцевості. Тому допомога лікарів приватної клініки стане дієвим кроком в діагностиці різних захворювань, в тому числі і онкологічних, а цитологічні дослідження будуть проведені в обласному онкологічному диспансері.

При своєчасному зверненні до лікаря виживають 97% хворих з діагнозом «рак», якщо ж дочекатися останніх стадій захворювання, то живими залишаться лише 5% пацієнтів. Тому програма «Херсонщина обирає здоров’я» стане шансом для багатьох, хто досі не наважився звернутися до лікаря через брак фінансів або віддаленість від обласного центру.

17 листопада мобільна бригада лікарів працюватиме в с. Преображенка, 24 листопада – в с. Роздольне, 1 грудня – с. Гаврилівка Друга, 8 грудня – с. Максима Горького, с. Вербове, с. Бабенівка Друга, 15 грудня – с. Хорли, с. Привілля, с. Приморське. З 20 січня програма запрацює в Чаплинському районі.