Презентовано систему громадського здоров’я в області

Сьогодні в Херсоні керівник комунального закладу «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» доктор медичних наук Юрій Ромаскевич презентував принципи та етапи розбудови системи громадського здоров'я в Україні та на обласному рівні представникам місцевих ЗМІ.

Херсонський обласний центр громадського здоров’я створений одним з перших в Україні. Основна мета такого центру — профілактика захворювань та зміцнення здоров’я населення. Функціонуватиме він у формі неприбуткового комунального підприємства обласної ради.

08 11 2018 3

Створення таких регіональних центрів передбачено Концепцією розвитку Громадського здоров’я, схваленою розпорядженням Уряду України. У своїй структурі Центр об’єднає деякі функціонуючі регіональні медичні установи: лабораторні центри, центри здоров’я, заклади медичної статистики та центри моніторингу і оцінки. Основними функціями Регіонального центру громадського здоров’я визначено епідеміологічний нагляд за хворобами та оцінка стану здоров’я населення, виявлення пріоритетних проблем галузі та загроз для здоров’я, забезпечення профілактики захворювань, комунікація в інтересах громадського здоров’я тощо. Центри мають працювати на випередження та недопущення хвороб, і як результат — покращити показники тривалості життя населення.

08 11 2018 4

Як зазначив Ю.Ромаскевич, до кінця 2018 року при Херсонській обласній державній адміністрації буде створена Координаційна Рада, до складу якої увійдуть представники Обласного лабораторного центру МОЗ, центру профілактики та боротьби зі СНІДОм, протитуберкульозних закладів, центру громадського здоров’я, медичної статистики та представники громадськості.

Також, за словами Ю.Ромаскевича до участі у роботі Координаційної ради будуть запрошені представники Держспоживслужби, як контролюючого органу, представники інших галузей. Серед реальних здобутків з моменту початку функціонування Центру Ю.Ромаскевич відзначив одержання Субгранту Глобального Фонду, за рахунок коштів якого реалізуються компоненти інфекційного контролю, комунікаційний компонент, картування інформаційних потоків, організовано цілу низку заходів профілактичного напрямку, також вдалося значно поліпшити матеріально-технічну базу закладу. «До сьогодні в Україні боролися з наслідками, а не з причинами захворювань. Ми будемо змінювати цю систему», - наголосив він.

Серед проектів на 2019 рік Юрій Ромаскевич також анонсував програму «Здорова школа», яка передбачає перевірку шкіл області на якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних стандартів в організації навчального процесу. Такі школи одержуватимуть статус «Здорової Школи».

Також Юрій Ромаскевич закликав журналістів до активної співпраці та об’єктивного висвітлення в ЗМІ теми громадського здоров’я, профілактики захворювань та здорового способу життя. «Ми відкриті до спілкування, взаємодії з представниками медіа, громадських організацій та готові надавати будь-яку запитувану інформацію», - наголосив Юрій Ромаскевич.