Андрій Балонь взяв участь у робочій нараді в Департаменті охорони здоров’я

28 листопада в Департаменті охорони здоров’я відбулася нарада для головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги і закладів охорони здоров’я об’єднаних територіальних громад. В обговоренні питань реформування медичної галузі взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь і директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко.

Учасники заходу задавали питання щодо проблем, з якими зустрічається «первинка», а саме: небажанням місцевої влади утримувати заклади охорони здоров’я, недостачею сімейних лікарів, складнощами надання безперервної медичної допомоги, забезпеченням ліками пільгових категорій пацієнтів, підписання договорів з НСЗУ після завершення третьої хвилі, тощо.

29 11 2018

Деякі з питань отримали відповіді під час наради, деякі будуть вирішені під час засідання обласної ради, інші будуть обговорені на спільній нараді Кабінету Міністрів України, Верховної Ради і заступників голів ОДА в Києві.

Найболючішу кадрову проблему, за словами Андрія Балоня, розуміють на рівні уряду, в області вона частково вирішиться за рахунок програми розвитку людського капіталу: «Ця програма дозволила нам на базі ХДУ відкрити медичний факультет, не навчаються сімейні лікарі. Ми створили фінансову можливість навчатись для дітей, які повернуться працювати в села. Програма успішно працює вже 2 роки». Крім цього, було запропоновано виплачувати преміальні сімейному лікарю за обслуговування населення, що закріплене за медичним закладом, але не підписало декларації, бо лікар вже заключив допустиму їх кількість.

29 11 2018 1

Очільник Департаменту озвучив основні кроки реформи на два наступних роки, розповів про функції НСЗУ, єдині правила фінансування системи охорони здоров’я України, будівництво лікарських амбулаторій та забезпечення службовим транспортом. За його словами, до кінця року 25 лікарських амбулаторій отримають автомобілі, на які вже виділено 12,5 млн. грн.

Про показники імунізації в області говорила головний експерт з педіатрії Департаменту охорони здоров’я Тетяна Карчевич. Вона закликала лікарів активізувати роботу щодо імунізації дитячого населення. Нещодавно область отримала додаткову вакцину КПК (від кору, краснухи і паротиту), яка буде розподілена між закладами. З 1 січня ФОПи мають право проводити профілактичні щеплення, але умови дотримання холодового ланцюга будуть періодично перевірятись. Викликають занепокоєння дуже низькі відсотки імунізації дітей віком до 1 року вакциною БЦЖ – 41,3%, адже епідемія туберкульозу в області продовжується. На такому ж рівні знаходиться імунізація від гепатиту В.

Нарада дала змогу головним лікарям закладів первинної ланки надання медичної допомоги отримати безліч корисної інформації, пояснень і алгоритмів дій, що дуже необхідні для правильного розуміння процесів реформування.