В обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни святкували річницю визволення Херсона від фашистів

75 років тому 13 березня м. Херсон, окупація якого тривала 31 місяць, було звільнене від німецько-фашистських загарбників. Відтоді цей день – свято для усіх, хто бачив Другу світову війну на власні очі або чув про неї від рідних. Найбільше таких людей в Херсонському обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни, а тому в закладі День визволення Херсона від фашистських загарбників відзначається щороку.

Згадати подвиг визволителів традиційно зібралися пацієнти госпіталю, колектив і почесні гості. «Цього дня ми згадуємо і вшановуємо усіх, хто пройшов роки Другої світової війни, хто загинув в боях за нашу свободу і незалежність, хто не дожив до сьогоднішнього дня. Також ми згадуємо тих хлопців, які зараз змушені відстоювати мир в Україні», - розпочав захід начальник госпіталю Валерій Тимошенко.

13 03 2019

Після урочистої хвилини мовчання прозвучали вітальні слова заступниці директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліни Бондаревої, голови обласної організації ветеранів Лариси Фурси, головного спеціаліста Державного комітету з прав ветеранів війни та учасників АТО Юрія Любченка, помічника голови обласної ради у справах ветеранів та учасників АТО Олександра Бондаренка.

«Ми виросли на подвигу вашому, подвигу наших дідусів і бабусь, які своєю працею, своїм подвигом дали можливість нам сьогодні жити під мирним небом. В той далекий час 13 березня німецькі загарбники покинули нашу територію. Я вітаю вас з цим і бажаю здоров’я вам і вашим близьким», - зазначила Ліна Бондарева.

13 03 2019 1

Завдяки Департаменту охорони здоров’я в обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни вдається дотримуватися нормативів щодо забезпечення харчуванням і медикаментами. Департамент продовжуватиме відстоювати питання щодо пільг для ветеранів у сфері охорони здоров’я: пільгового забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення. Проводиться робота у міських і районних закладах: створені ветеранські палати, обладнані всілякими зручностями.

Значну допомогу госпіталю надають місцева влада і ветеранські організації. За словами Валерія Тимошенка, другий рік поспіль обласна рада виділяє кошти для ремонту закладу. В 2019 році передбачено значну суму – 2,5 млн. грн. для ремонту даху фізіотерапевтичного відділення.

Святкова програма продовжилася концертом учнів Херсонської загальноосвітньої школи №16 з поглибленим вивченням мов національних меншин і колективу Зеленівського будинку культури.