Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій

Щороку третьої неділі листопада відзначається Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ще в 2005 році. Цього дня у світі вшановують пам’ять усіх, хто загинув на автошляхах світу, висловлюють співчуття рідним та близьким жертв дорожньо-транспортних пригод.

За даними ВООЗ, щороку в результаті ДТП гине 1,35 млн. людей у світі. Травми, отримані після ДТП, являються основною причиною смерті дітей та молоді 5-29 років. Найбільш вразлива категорія учасників дорожнього руху – пішоходи, велосипедисти, мотоциклісти.

В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним з найвищих в Європі. Лише за 2018 рік зареєстровано 24 294 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими, у яких загинуло 3 350 та травмовано 30,9 тис. осіб.

15 11 2019 1

Станом на 31 жовтня від початку 2019 року в нашій державі сталося 21033 ДТП з постраждалими, травмовано 26 739 осіб, загинуло – 2 716 осіб. А це значить, що кожної доби на автошляхах України гине 9 наших співгромадян!

У Херсонській області за 10 місяців поточного року сталося 593 ДТП з постраждалими. Отримали травми 753 жителя області, попрощалися з життям – 77 осіб.

У звітах поліції жертви дорожніх аварій – це лише цифри, відсотки, показники. У реальному житті це втрачені здоров’я та життя рідних і близьких, це сльози, страждання і біль. Необачність на дорозі обриває всі плани і починання, невідворотно змінює подальше життя багатьох сімей.

Ми не можемо повернути час назад і попередити страшні ДТП, які вже сталися, але цілком реально для кожного контролювати свою поведінку на дорозі і не допустити нових дорожніх аварій.

Для безпеки дорожнього руху найголовнішими є такі фактори:

  • контроль швидкості: при швидкості менше 50км/год ризик загибелі пішоходів складає 20%, якщо швидкість 80км/год, то ризик зростає до 60%;
  • заборона сідати за кермо після вживання алкоголю: стан спяніння водія – одна з найбільш поширених причин ДТП;
  • використання ременів безпеки пасажирами як на передньому, так і на задньому сидіннях: ремені безпеки на передніх сидіннях зменшують ризик смерті на 45-50%, на задніх сидіннях – на 25%;
  • використання автокрісел для перевезення дітей у автомобілях: автокрісло зменшує вірогідність смерті дитини в ДТП до 90%;
  • виконання правил дорожнього руху учасниками дорожнього руху, заборона на використання мобільних телефонів за кермом: 2 секунди в телефоні на швидкості 50 км/год – 28 метрів шляху всліпу;
  • доступ до своєчасної та ефективної екстреної медичної допомоги у разі ДТП;
  • належний технічний стан транспортних засобів та дорожньої інфраструктури.

Цінуймо життя! Дотримуймось правил безпеки на автошляхах!