Бути свідомим і відповідальним підчас загрози пандемії нової
коронавірусної хвороби COVID-19 – завдання кожного!

Це стосується і лікарів, і пацієнтів. За час карантину озвучено чимало різних порад, що мають захистити людину від вірусного захворювання. Однак, не всі дослухаються до цих закликів: без нагальної потреби приходять в лікарню чи поліклініку, не дотримуються заходів індивідуального захисту. А тому медичним установам доводиться ретельно готуватися до зустрічі таких відвідувачів і забезпечувати їх безпеку.
Правила відвідування лікарні змінилися: стали суворішими і супроводжуються різними профілактичними заходами.


25 03 2020 4При вході до лікувального закладу на медичних постах безконтактно змірюють температуру тіла, приміщення обробляють дезінфікуючими засобами (на фото). А для цього придбано обладнання для проведення поточної та заключної дезінфекції на випадок можливих епідемічних ускладнень (розпилювачі деззасобів, дезінфекційні килимки, одноразові серветки і т.і.).
Посилені не тільки заходи дезінфекції, а й введений режим максимальної ізоляції хворих, обмеження відвідувань в стаціонарі. Збільшена кількість бригад лікарів, які виїжджають на виклики до дому.
При зверненні пацієнтів, реєстратури поліклінік проводять експрес-опитування для з’ясування історії перебування громадян в країнах, де зафіксоване розповсюдження COVID-19, на протязі 14 днів до виявлення можливих симптомів захворювання.
За особами, які були у контакті з хворими (підозрілими) на COVID-19 або прибули з країн, де реєструється хвороба, сімейними лікарями встановлюється двотижневий нагляд. Таким громадянам пропонується запровадити заходи по самоізоляції, підписати інформовану згоду, видається пам’ятка. Медичний персонал приймає участь у огляді таких осіб на в’їзді до міста.
Крім того, в лікарні безперервно проводиться навчання медичного персоналу з питань COVID-19  - нової інфекції, вивчення котрої продовжується на тлі розвитку пандемії.
 Переглянута оперативна документація на випадок виникнення конвенційних інфекцій, наявний запас засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів тощо; складені заявки на відсутнє. Медичні працівники забезпечені методичними матеріалами щодо алгоритму дій у разі виявлення хворого з підозрою на коронавірусну інфекцію.
Для тимчасової ізоляції хворих заплановані приміщення у всіх підрозділах. Передбачено перепрофілювання ліжкового фонду для забезпечення своєчасної медичної допомоги хворим на СОVID-19 та сформовані мобільні медичні бригади.
У сьогоднішніх умовах залишається важливим зберегти діючий медичний персонал, щоб було достатньо сил і людських ресурсів у разі несприятливого розвитку епідемічного процесу.
Адміністрація та фахівці лікарні використовують всі можливості інформаційного простору для навчання населення щодо важливості запобіжних заходів та призивають до прояву активної громадянської позиції.  В умовах глобальної загрози ми маємо не перекладати на когось відповідальність, а стати відповідальними перед собою і суспільством, в якому живемо!

Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша