Всесвітній день донора пройшов у обласному центрі служби крові

14 червня у Всесвітній день донора крові в Херсонському обласному центрі служби крові пройшла донорська акція. В ході акції добровільно і безоплатно здавали кров прикордонники, співробітники банку «Аваль», «Почесні донори України» та ті, хто вперше вирішив віддати частину себе для порятунку чужих життів.

Серед співробітників центру служби крові є свої «Почесні донори України та СРСР». З нагоди свята вони отримали подяки Херсонської міської ради з рук секретаря Олени Урсуленко, яка й сама вже втретє стала донором.

З вдячністю зустрічала численних гостей виконуюча обов’язки обласного центру служби крові Ганна Лагутіна. Вручаючи подяки, вона зазначила: «Центр служби крові забезпечує якісними і безпечними компонентами крові усі лікувально-профілактичні заклади області. Саме якість і безпечність є найважливішими показниками, адже здоров’я нашої нації для нас передусім».

14 06 2017 1

Процедура здачі крові включає обов’язкові аналізи та медичну комісію, в ході яких буде визначено чи здоровий потенційний донор, чи можна йому здавати кров.

Фахівці відзначають позитивний вплив кровоздачі на організм донора: омолоджується організм, укріпляється імунітет, активуються регенеративні процеси. Щоправда напередодні здачі рекомендовано не вживати алкоголь, жирну, гостру їжу та молочні продукти, не палити. Процедура здачі крові проходить швидше в людей, що займаються спортом, адже фізичні заняття тонізують стінки судин і укріплюють м’язи.

14 06 2017

Всесвітній день донора крові проводиться в день народження австрійського лікаря та імунолога Карла Ландштейнера, який в 1930 році отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини за відкриття груп крові людини.

Переливання компонентів та препаратів крові рятує життя при важких травмах, опіках, при проведенні складних операцій, його потребують хворі на анемію, гемофілію, онкологію, пацієнти акушерських відділень тощо.