На засіданні Клубу сімейного лікаря фахівці області вчились кардіології

Професія лікаря потребує постійного підвищення кваліфікації, навчання новим методам діагностики, новим підходам до терапії тих чи інших захворювань. Проте не кожен лікар знайде час і можливість відвідувати конференції та семінари за межами області. Щоб наблизити нові знання у сфері медицини до регіонів фахівці НМАПО ім. П. Л. Шупика проводять навчальні заходи в обласних центрах. За підтримки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації такий захід пройшов в Херсоні.

21 червня спеціалісти закладу на чолі з завідуючою кафедри кардіології, доктором медичних наук, професором Мариною Долженко провели конференцію з декількома майстер-класами для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів Херсонщини. Клуб сімейного лікаря на тему: «Імплементація рекомендацій та протоколів МОЗ України зі спеціальності кардіологія в роботу сімейного лікаря» вимагав від учасників не лише сприйняття інформації на слух, а й демонстрації власних знань, адже для отримання сертифікату лікарі повинні були пройти тестування.

21 06 2017

«Медицина вимагає безперервного процесу навчання. Дана форма післядипломної освіти сьогодні під час реформування медицини є однією з провідних. Ми приїжджаємо до вас і привозимо нові знання, які ви зможете застосовувати в своїй роботі», - сказала у вітальному слові Марина Долженко.

Учасники заходу були розділені на три групи, кожна з яких прослухала чотири майстер-класи. Це були: майстер-клас завідувача кафедри кардіології НМАПО ім. П. Л. Шупика Марини Долженко під назвою «Імплементація рекомендацій та протоколу МОЗ України з серцевої недостатності в практиці сімейного лікаря», майстер-клас доцента кафедри Ірини Давидової - «Як лікувати резистентну артеріальну гіпертензію?», майстер-клас асистента кафедри Лариси Конопляник – «Імплементація рекомендацій та протоколу МОЗ України з профілактики серцево-судинних захворювань» та майстер-клас співробітника ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України» Ярослава Дзюблика на тему «Проведення небулайзерної терапії в умовах амбулаторії сімейного лікаря».

21 06 2017 1

Під час кожного з майстер-класів розбиралися клінічні випадки. Учасники заходу мали можливість задавати питання та дискутувати. Партнери Клубу сімейного лікаря провели розіграш призів, які отримали лікарі, що правильно відповідали на питання.