Майстер-клас з аритмології

За ініціативою Асоціації аритмологів України, ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска» НАМН України та Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації 30 червня в конференц-залі ХМКЛ ім. Є. Є. Карабелеша відбувся освітній майстер-клас з аритмології. Участь в заході брали лікарі області за спеціальностями: «загальна практика – сімейна медицина», «кардіологія», «неврологія», «внутрішні хвороби».

Відкривав захід президент Асоціації аритмологів України, завідувач відділу порушень ритму та провідності серця ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска» НАМН України Олег Сичов. Він прочитав 2 доповіді: «Антиаритмічна та антитромботична терапія фібриляції передсердь» та «Неантиаритмічні препарати з антиаритмічними властивостями».

03 07 2017 2

Херсонщину представляли головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Олег Мазуряк та головний позаштатний кардіолог Департаменту охорони здоров’я Олег Москаленко.

Під час майстер-класу були прочитані лекції провідних спеціалістів з питань клінічної аритмології, обговорені питання діагностики, лікування та попередження ускладнень фібриляції та тріпотіння передсердь. Рекомендації щодо терапії надавались з урахуванням Національних настанов, останніх рекомендацій Європейського товариства кардіологів, рішень Ради експертів Асоціації кардіологів України та Асоціації аритмологів України.

03 07 2017 3

На прикладі розбору клінічного випадку із багаторічного спостереження за пацієнтом з фібриляцією передсердь старші наукові співробітники Інституту Олег Іркін та Олена Романова продемонстрували як за 10 років погіршився стан здоров’я людини, що весь цей час не зверталася за лікуванням і продовжувала палити.

По завершенні майстер-класу всі зареєстровані учасники отримали сертифікати затвердженого зразка, а також нові знання, що будуть застосовані в роботі.