Якісна діагностика вдома: Горностаївка

Робота з виявлення ранніх форм онкологічних захворювань у Херсонській області триває. Фахівці Херсонського обласного онкологічного диспансеру в рамках обласної програми "Наближення якісної діагностики до населення області" з 3 по 7 липня працювали у Горностаївському районі.

Медичні працівники Центру первинноі медико-санітарної допомоги та Горностаївської ЦРЛ напередодні візиту онкологів провели анкетування серед населення району та відібрали для огляду осіб із груп ризику. Також проконсультуватися із лікарями міг кожен бажаючий. За тиждень онкологи відвідали Заводівський ФАП, Ольгинську, Великоблаговіщенську, Червонополянську, Костянтинівську та Каїрську амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.

14 07 2017

Бригада досвідчених лікарів у складі онкохірурга, онкоуролога та онкогінеколога за тиждень оглянула та проконсультувала 700 жителів Горностаївського району.

При первинному огляді лікарями онкодиспансеру виявлено: 3 випадки раку шкіри, 3 випадки раку молочної залози, 7 випадків злоякісних пухлин жіночих статевих органів, 3 випадки раку передміхурової залози, 1 випадок раку сечового міхура та 1 випадок раку нирки. Крім того, виявлені 48 осіб із передпухлинними станами та доброякісними новоутвореннями. Всі пацієнти отримали рекомендації щодо подальшого лікування, частина з них вже отримує кваліфіковану медичну допомогу в обласному онкологічному диспансері.

20 жителів Горностаївського району, що знаходяться на обліку у Херсонському обласному онкологічному диспансері, пройшли планове диспансерне обстеження на базі ЦРЛ та не мають потреби їхати на огляд до Херсону.

Більше 400 жителів району здали кров на онко маркери, взяті 65 аналізів калу на приховану кров, 325 жінкам виконано цитологічні мазки.

За даними проведених досліджень виявлена підозра на рак передміхурової залози у 4 пацієнтів, підозра на рак яєчників - 5 випадків, підозра на рак шийки матки у 4 випадках, всі аналізи калу на приховану кров виявилися негативними. Також за даними цитологічних досліджень, у більше ніж 170 жінок виявлені запальні захворювання статевих органів.

Вже 24 липня лікарі онкодиспансеру почнуть працювати у Високопіллі на базі центральної районної лікарні. Запрошуємо жителів Високопільського району пройти обстеження та бажаємо всім міцного здоров'я!