Конференція по кору

20 липня 2017 року об 11:00 в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулась конференція, присвячена захворюваності на кір. Розповісти про складну ситуацію із захворюваністю в Україні було запрошено заступника директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Бондареву Ліну Володимирівну,

головного позаштатного педіатра Департаменту охорони здоров’я ОДА Карчевич Тетяну Євгенівну, заступника директора ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Коваль Анатолія Андрійовича, головного позаштатного інфекціоніста Департаменту охорони здоров’я ОДА Панкратова Сергія Михайловича та зав. відділом епіднагляду ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Єремєєву Наталію Володимирівну.

20 07 2017 1

За даними МОЗ України, у червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло число захворілих з початку року до 962. Найбільше людей заразилися кором у Івано-Франківській та Одеській областях. Спахали захворювання у червні також реєструвалися у Тернопільській та Чернівецькій областях.

Загалом за останні півроку в Україні сталося 17 спалахів кору, що вразили половину областей та місто Київ. Більше 70% захворілих з початку року – 697– діти та підлітки. 86,5% захворілих госпіталізовано.

В Івано-Франківській області у червні захворіли 253 людини у, 167 – в Одеській області, у Тернопільській – 48 та Чернівецькій – 5.

На сьогодні лише 8 областей України не реєструють випадки кору, у тому числі і Херсонщина.

20 07 2017

При аналізі випадків захворювання на кір виявлено, що лише 70 осіб були щеплені, що складає 14 відсотків від захворілих, решта хворих або не отримали жодного щеплення проти кору, або взагалі відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент.

При захворюванні на кір не рекомендується лікуватись самостійно, а звертатись за допомогою до лікаря.

На теперішній час Херсонщина достатньо забезпечена безкоштовною вакциною «Пріорикс» (комбінована вакцина проти кору, краснухи та паротиту), виробництва Бельгія. У червні область централізовано отримала ще 24596 доз зазначеної вакцини, що дозволить охопити дітей щепленням.

Запам’ятайте: єдиною профілактикою кору є ВАКЦИНАЦІЯ!