Департамент охорони здоров’я ОДА підвів підсумки роботи галузі за перше півріччя 2017 року

28 липня відбулась підсумкова колегія Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації «Про підсумки роботи галузі охорони здоров’я області за перше півріччя та завдання на друге півріччя 2017 року».

Окрім головних лікарів обласних, міських, районних лікарень, центрів ПМСД, керівництва та фахівців Департаменту в роботі колегії брали участь народний депутат України Олександр Співаковський, заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь та заступник голови обласної ради Віталій Булюк. Гості колегії запевнили медичну спільноту в підтримці в умовах реформування галузі.

На порядок денний колегії було винесено питання про підсумки роботи галузі за перше півріччя, про аналіз роботи онкологічної служби області, про стан фармаконагляду, виконавської дисципліни.

28 07 2017

У найпершій доповіді директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко підводив підсумки роботи галузі за перше півріччя і озвучив завдання на другу половину 2017 року: «За минуле півріччя в області відсутня материнська смертність, знизився рівень первинної інвалідності серед осіб працездатного віку та дорослого населення, не зареєстровано випадків черепно-мозкових травм у новонароджених, зросла кількість населення обстежених флюорографічно; знизилась смертність від туберкульозу. Вперше за останні 22 роки область піднялась з останнього місця по захворюваності на туберкульоз. За нами – Житомирська, Кіровоградська, Київська та Одеська області».

Продовжує зменшуватись ліжковий фонд, його було скорочено на 55 ліжок. Проте мережа лікарняних закладів збережена повністю. Доволі гостро стоїть питання забезпеченості кадрами, зросла кількість ФАПів, що працюють без фельдшерів, та сільських амбулаторій, в яких немає лікарів.

Стан малюкової смертності в області аналізувала головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Тетяна Карчевич. За її словами, у ІІ кварталі поточного року показник покращився, але у порівнянні з даними за перше півріччя 2016 року залишається більшим на 7,8%. Не було втрачено дітей в 5 районах області: Великоолександрівському, Високопільському, Горностаївському, Каланчацькому, Нижньосірогозькому районах та м.Нова Каховка.

28 07 2017 1

Доповнив аналіз головний позаштатний акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Юрій Герман, який звернув увагу, що на показник малюкової смерті впливає якість спостереження за вагітними жінками та створення в області перинатального центру.

Про підсумки роботи кардіологічної служби області звітував головний позаштатний кардіолог Департаменту охорони здоров’я Олег Москаленко. Серед проблем він назвав пізнє звернення хворих за допомогою в критичних станах, «старіння» обладнання, зокрема ангіограма, що працює вже 9 років і вичерпав свій ресурс.

Онкологічна служба області за перше півріччя відзначилась зростанням відсотку виявляємості онкопатології, який наразі складає 86% і є вищим за загальнодержавний. За словами головного лікаря обласного онкодиспансеру Ірини Сокур, цьому сприяла виїзна робота в районах області, в ході якої було виявлено 10 випадків раку, 52 підозри на рак, здійснено більше 1000 досліджень на онкомаркери.

Доповідь заступника директора Департаменту охорони здоров’я Ліни Бондаревої розкривала стан фармаконагляду в області. Вона розповіла про зміни в законодавстві, про появу автоматизованої бази фармаконагляду для роботи онлайн.

Під час роботи колегії зверталась увага на понаднормову роботу екстреної медичної допомоги в місцях відпочинку. Так, кількість викликів зросла в 12 разів, за 20 днів липня місяця здійснено 2987 виїздів «швидкої» в курортній зоні Херсонщини, при цьому найчастіше викликають «швидку» тоді, коли нагальної потреби в цьому немає.

По завершенню засідання члени колегії визначились з прийнятими рішеннями і завданнями на другу половину року.