Грудне вигодовування – здоровий початок життя, як запорука поваги один до одного та піклування про світ, в якому ми живемо                                                 

Традиційно кожного року на початку серпня в Херсонській області як і в цілому по Україні відзначається Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Тиждень підтримки грудного вигодовування був задуманий як стратегічний метод підтримки грудного вигодовування, пожвавлення і відновлення загубленої практики годування грудьми.

Сьогодні Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться у більш ніж 170 країнах світу. З 1991 року Міністерством охорони здоров'я України за ініціативи ВООЗ та Дитячого фонду ЮНІСЕФ впроваджено Програму підтримки грудного вигодовування в нашій країні.

31 07 2017

Грудне молоко визнане ідеальною їжею для дитини – натуральне, стерильне, тепле, легко засвоюється і повноцінно використовується дитячим організмом, захищає від різноманітних інфекцій, алергічних захворювань.

Одним з найважливіших індикаторів успішності виконання Програми грудного вигодовування є народження дітей в лікувально-профілактичних закладах, які сертифіковані Міністерством охорони здоров’я України як “Лікарня, доброзичлива до дитини”. В області такий статус мають 16 закладів охорони здоров’я, що складає 39 % від лікувальних установ, в яких надається медична допомога матерям і дітям (в Україні налічується 407 закладів). Кількість дітей, що народжуються саме в таких лікарнях, в області сягає 79,4 %, середньоукраїнський показник складає 76,6 %, в той час як у країнах європейського регіону цей показник складає 65%.

Грудне вигодовування є однією із важливих складових партнерських пологів, а це означає поінформовану згоду родини, зменшення медикаментозного навантаження під час пологів, психоемоційну захищеність матері та дитини. Все це призводить до зниження кількості ускладнених пологів. На сьогоднішній день ускладнених пологів у нас всього 28,1 % при показнику по України – 31,5% від усієї кількості пологів, і це відповідає європейському стандарту. Відсоток партнерських пологів щорічно зростає на 1-2%, внаслідок цього знижується захворюваність новонароджених, знижується   відсоток новонароджених що потребували реанімаційної допомоги та інтенсивної терапії.

Підтримка грудного вигодовування на всіх рівнях має важливе значення для     здоров’я суспільства в цілому, збереження   генофонду нації   і   сприяє   досягненню     майбутніх   Цілей    Сталого   розвитку тисячоліття.