Шляхи подолання проблеми наркоманії в області шукали під час круглого столу

За ініціативи громадської організації «Молодіжний центр «НІКА» 3 серпня в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбулося засідання за круглим столом на тему: «Проблема наркоманії та шляхи її подолання».

До обговорення актуальної на сьогодні тематики долучилися фахівці Департаменту, Управління протидії наркоманії ГУ НП Херсонської області, громадських організацій, обласних закладів: наркодиспансеру, центру громадського здоров’я та центру боротьби та профілактики зі СНІДом.

Масштаби проблеми озвучив голова громадської організації «Молодіжний центр «НІКА» Денис Сидора. Він продемонстрував учасникам круглого столу фотографії з адресами сайтів, де можна замовити наркотичні препарати, і короткий відеоролик про стан людини в наркотичному сп’янінні.

04 08 2017

Найбільшу тривогу у фахівців викликає розповсюдження нових синтетичних наркотиків. Саме їх продають через інтернет, саме вони викликають дуже сильну психологічну і фізичну залежність вже після першої дози. Та найстрашнішим є те, що людина, перебуваючи в полоні галюцинацій, не усвідомлює свого стану, не вважає вживання препаратів проблемою.

Денис Сидора впевнений - для подолання проблеми потрібна спільна злагоджена робота влади, громадськості, медиків та всього суспільства, а також первинна профілактика серед школярів.

Профілактичною роботою, пропагандою здорового способу життя на Херсонщині займається обласний центр громадського здоров’я. Головний лікар закладу, доктор медичних наук, професор Юрій Ромаскевич запропонував спочатку вияснити, що діти знають про наркотики, що відбувається в учнівському середовищі. Анонімні опитування без участі вчителів, які вже 20 років проводять фахівці центру, дають можливість оцінити, якої саме інформації потребують діти різного віку.

04 08 2017 1

На його думку, успішна людина не шукатиме наркотиків, а для успіху реабілітації потрібна зміна психології: «Зміна відношення суспільства до осіб, що вживають наркотики, - це половина успіху реабілітації наркозалежних. На сьогодні з боку суспільства спостерігається лише реакція відторгнення».

Також з’явилася пропозиція залучати фахівців центру зайнятості до навчання нової професії наркозалежних, що знаходяться на реабілітації.

Учасники круглого столу в багатьох питаннях знайшли порозуміння і домовились про створення робочої групи, яка визначить подальші завдання у боротьбі з наркоманією.