Проаналізовано ефективність регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

Фахівцями Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом протягом квітня-липня 2017 року проаналізовано ефективність регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. 04 серпня в Департаменті охорони здоров’я під час робочої зустрічі фахівці обговорили попередні результати аналізу ефективності регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у Херсонській області на 2015-2018 роки.

05 08 2017

За словами представника Центру громадського здоров’я МОЗ України Віри Яцик, яка брала участь в заході, метою аналізу ефективності програми є визначення проблемних питань для кожної області, їх оцінка дасть можливість зрозуміти потреби області і якісно спланувати заходи нової програми.

Департамент охорони здоров’я на зустрічі представляла заступник директора Галина Кучер. Вона висловила занепокоєння через зростання захворюваності на ВІЛ: «За 2016 рік у Херсонській області темпи захворюваності на ВІЛ-інфекцію зросли на 12,3% у порівнянні з 2015 роком. Показник смертності від СНІДу за 2016 рік в області зріс у 2,1 рази і становить 7,0 на 100 тис. населення проти 3,3 у 2015 році (померло 74 хворих проти 35)».

Завдяки технічній підтримці Проекту МЕТИДА, за п’ятьма ключовими напрямками ВООЗ, ефективність програми аналізувала команда, у складі якої були регіональний координатор, консультанти з аналізу та консультант-аналітик.

05 08 2017 1

По оцінкам, в області проживають 5700 людей з ВІЛ, 71% з них знають про свій статус, 42% осіб – отримують антиретровірусну терапію, 23% - мають невизначене вірусне навантаження. Хоча такі дані далекі від мети «90-90-90», але вони кращі ніж загальноукраїнські показники, які складають відповідно 61,7%, 34,9% і 20,7%.

Серед проблемних питань були обговорені: затримка з постачанням препаратів для АРТ, втрата пацієнтів при їх переїзді, відсутність механізму дії при виявленні інфікування ВІЛ у військовослужбовців з інших областей, що проходять службу на території Херсонської області, необхідність навчання членів координаційних рад з ТБ/ВІЛ, лобіювання питання фінансування профілактичних заходів за рахунок сільських громад, прогалини у доступу уразливих груп населення до послуг, зміни до курсу підвищення кваліфікації медичних працівників з метою попередження дискримінації ВІЛ-інфікованих, кадрові питання кабінетів «Довіра», тощо.

Фахівці обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша, обласних протитуберкульозного та наркологічного диспансерів, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники громадських організацій «Асоціація 21 століття» та «Мангуст», обговорюючи аналіз, надавали власні пропозиції щодо покращення роботи.

Усі пропозиції будуть зібрані і враховані при розробці наступної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019-2023 роки.