Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2019 рік

23 листопада 2018

У 2019 році МОЗ України і надалі трансформовуватиме систему охорони здоров’я: продовжиться трансформація закладів первинної допомоги, запрацює програма “Безкоштовна діагностика”, розпочнеться пілотний проект змін екстреної медичної допомоги у кількох областях, буде розвиватись програма “Доступні ліки” і розширюватись мережа кардіологічних центрів.

“Всі інвестиції у систему охорони здоров’я стануть внеском у зростання людського капіталу в Україні. У якість та тривалість нашого з вами життя”, - говорить в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Пріоритетні напрями роботи міністерства у 2019 році:

Детальніше: Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2019 рік

«Реімбурсація 2.0»: Як і коли “Доступні ліки” стануть ще доступнішими

23 листопада 2018

З 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров`я, а з часом рецепти на ліки стануть електронними. Потенційно збільшиться кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки ще швидше і зручніше.

Незмінним залишиться головний принцип «Доступних ліків» – забезпечення українців ефективними, якісними і безпечними ліками безоплатно або з незначною доплатою. Нині - це 261 препарат (з них 59 – безоплатно) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми, діабету ІІ типу.

«Доступні ліки – це реально перша глобальна зміна у сфері охорони здоров’я, яку вже відчули мільйони українців. Ми маємо добрі результати, а саме: постійне зниження цін на ліки, що вкрай важливо, систематичне лікування пацієнтів життєвонеобхідними препаратами під наглядом лікаря. Важливо зазначити, що модель відшкодування є не просто черговою державною програмою. Це новий принцип забезпечення пацієнтів необхідними препаратами, створений, як новий майданчик, який має гарні перспективи для подальшого динамічного розвитку, що є важливою складовою трансформації системи охорони здоров’я України»,- сказав Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров`я.

Детальніше: «Реімбурсація 2.0»: Як і коли “Доступні ліки” стануть ще доступнішими

Як впроваджуватиметься реформа медосвіти: МОЗ України з керівниками медуніверситетів виробили спільну позицію

25.10.2018

МОЗ України разом з керівниками медичних університетів, які підпорядковуються міністерству, обговорили шляхи впровадження змін у медичній освіті.

Понад 60 представників закладів вищої медичної освіти, які були на зустрічі, погодилися, що нові умови прийому до медичних ЗВО у 2019 році є необхідними для відбору мотивованих абітурієнтів.

У більшості медичних університетів навчальні плани не відповідають міжнародним стандартам. І цю ситуацію мають виправити керівники найближчим часом, щоби підготуватись до впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це можливо і цілком реально, адже заклади мають повну автономію (відповідно до ЗУ “Про вищу освіту” з 2014 року) і саме вони відповідають за формування та зміст навчального процесу.  

Детальніше: Як впроваджуватиметься реформа медосвіти: МОЗ України з керівниками медуніверситетів виробили...

Нова якість медосвіти: як і коли студенти складатимуть ЄДКІ

9 листопада 2018

Єдиний державний кваліфікаційний іспит - нова комплексна атестація профільних знань студентів-медиків. Вперше такий екзамен українські студенти складатимуть у 2019 році.

Що таке ЄДКІ

У розвинених країнах світу для перевірки знань студентів, які навчаються у  медичних закладах вищої освіти, держава проводить іспит. Україна також має для студентів-медиків такий екзамен: КРОК-1, що здають на 3 курсі, та КРОК-2 - на випускному курсі. Цей екзамен проводить та адмініструє Центр тестування при Міністерстві охорони здоров’я України. З 2019 року буде запроваджено комплексну атестацію знань студента - єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ).

Для чого вводять ЄДКІ

Розвиток медичної освіти є важливим для реформування медичної сфери: від якості освіти лікаря залежить якість медичних послуг для пацієнтів у майбутньому.

ЄДКІ як сучасний інструмент оцінювання перевіряє рівень знань студентів, що сприятиме випуску з закладів вищої освіти кваліфікованих лікарів. Загалом впровадження ЄДКІ вирішує такі  важливі завдання для нової якості медосвіти:

Детальніше: Новини: Нова якість медосвіти: як і коли студенти складатимуть ЄДКІ

У Світовий день поліомієліту МОЗ України нагадує про небезпеку хвороби і закликає батьків вакцинувати дітей

24.10.2018

24 жовтня - Світовий день боротьби з поліомієлітом

Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною для оточуючих. Наслідки поліомієліту можуть бут вкрай серйозними: при одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється, а ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту - вакцинація. В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти державного бюджету. Вакцини є абсолютно безоплатними для дітей.

Детальніше: У Світовий день поліомієліту МОЗ України нагадує про небезпеку хвороби і закликає батьків...

Тепер офіційно: функції керівника медзакладу розділили на управлінські і медичні

5 листопада 2018

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор - виключно питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до терміну дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31.10.2018 № 1977 затвердили у МОЗ України.

Наразі усі функції - і адміністративні, і медичні - в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівця - генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах-членах Європейського Союзу. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні.

Хто керуватиме медзакладом: про посаду директора/генерального директора

Генеральний директор або директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, керуватиме виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу. Він займатиметься:

Детальніше: Тепер офіційно: функції керівника медзакладу розділили на управлінські і медичні

Уряд прийняв зміни до постанови щодо лікування громадян України за кордоном

24.10.2018

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято зміни до Постанови КМУ №175 від 22 лютого 2017 року, що дозволить направити на лікування за кордоном тих пацієнтів, які потребують послуг клінік, на рахунках яких утворились залишки коштів.

Завдяки цьому рішенню за кошти, що були перераховані, але не використані клініками, можливо направити на лікування за кордоном близько 20 важкохворих пацієнтів, які перебувають на обліку. Всього, станом на 24 жовтня, на обліку хворих, які потребують лікування за кордоном, перебувають 59 українців. Для лікування цих пацієнтів необхідно більше 200 млн грн. Загалом цього року на лікування за кордон вже було направлено 177 пацієнтів на загальну суму близько 491 млн грн.

Станом на 11 жовтня цього року на рахунках закордонних клінік знаходиться близько 70,2 млн грн. Залишки на рахунках клінік за кордоном виникають у випадках, коли під час перебування на лікуванні в іноземній клініці стан здоров’я пацієнтів стабілізується і вони відмовляються від лікування, або у зв’язку з погіршенням стану здоров’я лікування провести неможливо.

Детальніше: Уряд прийняв зміни до постанови щодо лікування громадян України за кордоном

МОЗ України розпочало закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації

29.10.2018

Створення ЄДІСТ – це першочергове завдання для запровадження трансплантації в Україні. Реєстр донорів допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дозволяють врятувати пацієнта, який потребує трансплантації.

Ознайомитися з умовами закупівлі можна за посиланнями: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-10-26-001604-b

Загалом інформаційна система передбачає 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб:

  1. Реєстр волевиявлення особи про надання згоди або незгоди на посмертне донорство або призначення нею повноважного представника, що містить таку конфіденційну інформацію про фізичну особу, яка надала згоду або незгоду на посмертне донорство або призначила повноважного представника;
  2. Реєстр волевиявлення особи, яка надала у встановленому Законом порядку згоду на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів з тіла померлої особи, яку вона представляє, що містить конфіденційну інформацію про донора-трупа чи про фізичну особу, яка надала згоду на вилучення анатомічних матеріалів з тіла померлої особи, яку вона представляє;
  3. Реєстр анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів;
  4. Реєстр живих донорів;
  5. Реєстр живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин;
  6. Реєстр реципієнтів;
  7. Реєстр осіб з трансплантованим анатомічним матеріалом;
  8. Реєстр закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації та/або здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією, та інших суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією;
  9. Реєстр трансплант-координаторів.

Детальніше: МОЗ України розпочало закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації