Вчені ділилися досвідом боротьби з онкологічними захворюваннями
   
29 серпня 2013 року в м. Херсоні відбулась регіональна науково-практична конференція Перша Таврійська школа з питань онкології на тему «Актуальні питання діагностики і лікування онкологічних захворювань».

 

onko3

У ній взяли участь заступник начальника управління з організації медичної допомоги населенню – начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню, акредитації Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Андрій Пасіка та провідні вчені-онкологи України - співробітники Національного інституту раку, Запорізької та Харківської медичних академій післядипломної освіти тощо.

onko1У своїй доповіді головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур зосередила увагу присутніх на зростанні показників онкологічної патології в області.
«Херсонська область відноситься до регіонів з високим рівнем онкологічної захворюваності, що обумовлено як соціально-економічними так і екологічними факторами. Протягом останніх 6 років перевищує середній показник по Україні. Пік захворюваності як серед чоловічого так і серед жіночого населення припадає на вікову групу 60-64 та 70-74 роки»,- зазначила Ірина Сокур.  
За даними популяційного канцер-реєстру у Херсонській області за 2012 рік зареєстровано 4433 випадки  злоякісних новоутворень, а в тому числі 1604 випадки візуальних форм раку серед вперше захворівши по області, що складає 36,2%.

onko2
Так, протиракова боротьба є однією із найважливіших складових охорони здоров’я. Від якості сумісної роботи всіх лікувально - профілактичних закладів залежать основні показники онкологічної допомоги населенню.  Виявлення хворого на рак у ранній стадії – це головна стратегія протиракової боротьби у всіх країнах світу.