Віктор Короленко взяв участь у засіданні обласної ради регіонального розвитку

30 листопада в Херсонському державному університеті відбулося засідання обласної ради регіонального розвитку за участю першого заступника голови Верховної Ради України, керівництва області, народних депутатів, керівників обласних управлінь і відомств, депутатів обласної ради, голів РДА та інших.

 

Виступав на засіданні директор Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації Віктор Короленко. Він розповів про процеси в системі охорони здоровя, які мають кардинальний вплив на всю Херсонську область, і поділився здобутками: «Наше бачення розвитку госпітальних округів було подано на конкурс. Організація USAID з усієї країни відібрала всього 2 проекти: Херсонської і Одеської областей. Ми виграли гранд по перспективному плану розвитку госпітальних округів, який з січня заходить в область».

 

За словами Віктора Миколайовича, 20 грудня в експлуатацію запускається серверна електронної охорони здоров’я і відразу буде розпочате підключення кожної амбулаторії, кожної лікарні і кожного робочого місця з усіх ланок надання медичної допомоги. Після цього запрацює медичний портал, електронний медичний кабінет і електронні медичні картки.

Для екстреної медичної допомоги області вже закуплено 5 автомобілів, на наступному тижні вони будуть передані в райони. В Каланчацькому районі в грудні відкриється пункт постійного базування екстреної медичної допомоги. Постановою Кабінету Міністрів затверджено і захищено у Міністерстві Регіонального Розвитку будівництво 57 лікарських амбулаторій, на етапі тендеру розпочато будівництво 25 з них. Крім того, на 28 амбулаторій виділено кошти на дооснащення. Вже оголошено тендер на закупівлю 25 автомобілів підвищеної прохідності для сільських амбулаторій.

В поточному році в обласній лікарні відновного лікування встановлюється обладнання, виділено кошти для оснащення закладу і на наступний рік. Також зроблено суттєвий крок до створення Південного регіонального променевого центру – закуплено перший лінійний прискорювач. Це важливо, бо лінійний прискорювач лікуватиме, а не діагностуватиме онкозахворювання.