Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу затвердила план роботи на 2019 рік і розшила свій склад

4 грудня в Департаменті охорони здоров’я відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відкрила засідання заступник начальника управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернень громадян Наталя Шахман.

На порядок денний заключного в поточному році засідання було винесено 6 питань. Про виконання обласної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки та заходів протидії захворюванню на туберкульоз звітували представники Великолепетиського та Новотроїцького районів.

05 12 2018

У програмі Великолепетиського району передбачено фінансування заходів протидії ВІЛ на суму 6 тис. грн. Через кадрові зміни є недоліки в роботі районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На обліку перебуває 113 ВІЛ-інфіковані особи, показник захворюваності на туберкульоз в районі зріс на 34,6% і є найвищим в області. При такій завантаженості лікар-інфекціоніст та медична сестра кабінету «Довіра» працюють на 0,25 ставки.

Зовсім інша ситуація в Новотроїцькому районі. Фінансування районної програми складає 28 тис. грн. У районній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу багато років поспіль працюють досвідчені люди. На обліку в районі знаходяться 72 ВІЛ-інфікованих, а рівень захворюваності на туберкульоз знизився в 2 рази. Рішенням сесії районної ради затверджено 2 штатні одиниці кабінету «Довіра».

05 12 2018 1

В обох районах недовиконано план туберкулінодіагностики серед дітей віком від 4 до 14 років. Спільним досягненням районів є відсутність випадків захворюваності на туберкульоз серед дітей та підлітків.

Керівник міжвідомчої робочої групи обласної ради з ТБ/ВІЛ Тетяна Анікейчик рекомендувала направити фахівців Великолепетиської ради з ТБ/ВІЛ до Новотроїцької ради для обміну досвідом. А головний експерт з фтизіатрії Департаменту охорони здоров’я Галина Коваль наголосила на необхідності розробки і виконання плану заходів щодо зниження стигми і дискримінації хворих на туберкульоз у Великолепетиському районі.

Під час засідання прозвучав виступ заступника голови правління БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Сергія Бортника. Він представив концепцію загальнодержавної і регіональної міжвідомчої і міжсекторальної координації діяльності в сфері протидії епідемії туберкульозу.

Також був затверджений план роботи обласної ради з ТБ/ВІЛ на 2019 рік і обрано нових членів ради: представників духовенства, уразливої до ВІЛ групи, благодійної організації «100% життя. Херсонський регіон» та інших.