Навчальний семінар «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику»

5 грудня в Києві, Одесі, Миколаєві, Херсоні пройшов навчальний семінар у форматі телемосту «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику». Повні зали чотирьох обласних центрів лікарів-педіатрів, неонатологів, сімейних лікарів прослухали лекції провідних науковців НМАПО ім. П. Л. Шупика, ДУ «ІПАГ ім. академіка О. М. Лук’янової НАМН України», НМУ ім. О. О. Богомольця та ХМАПО.

Від імені Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та медичної спільноти області учасників семінару вітала головний експерт з педіатрії Департаменту Тетяна Карчевич: «Ми вперше маємо таку нагоду познайомитися з імплементацією міжнародних протоколів в педіатричній практиці і отримати сертифікати міжнародного рівня. Отримані знання будуть використані в щоденній педіатричній практиці».

05 12 2018 2

На семінарі прозвучали лекції, які познайомили слухачів з сучасними підходами до лікування рекурентних респіраторних захворювань і ацетонемічних станів (Бекетова Г. В.), з методами лікування хронічного фарингіту і ГРВІ у алергіків (Гогунська І. В.), з діагностикою і лікуванням гельмінтозів (Бодня К. І.), розладами аутистичного спектру (Кирилова Л. Г.).

05 12 2018 3

Стан інфекційної захворюваності та охоплення щепленням дітей України озвучив В’ячеслав Бережний, доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П. Л. Шупика. За його словами, охоплення щепленням в Україні за перше півріччя 2018 року значно нижче, ніж було в 2017 році: БЦЖ до 1 року – 48,5% (в 2017 році – 83,6%), гемофільна інфекція 1 рік і старше – 12,9% (в 2017 році – 29,3%), АКДП старше 2 років – 29,5% (в 2017 році – 41%), поліомієліт до 1 року – 36,1% (в 2017 році – 51,9%), КПК 1 рік – 53,9% (в 2017 році – 93,3%).

Про лікування грипу та ГРВІ у дітей говорив Сергій Крамарьов, доктор медичних наук, професор, зав. кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. О. О. Богомольця. Він зазначив, що в цьому році очікується 2 нових віруси грипу: A\Singapore\INFIMN\2016(H3N2) і B\Colorado\06\2017. За прогнозами експертів, цього епідемічного сезону захворюваність на грип і ГРВІ буде вищою, ніж минулого. Рекомендації щодо лікування – не змінилися. З’явилися нові препарати, які проходять реєстрацію.

По завершенню семінару лікарі вперше отримали сертифікати з міжнародними кредитами відповідно до часу участі в заході: 1 година – 1 кредит. Дані кредити зараховуються в США, Європі та Канаді