Підвищення якості метрологічного забезпечення в медичних закладах Херсонщини

nov18На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення та в рамках програми голови Херсонської державної адміністрації «Територія здоров’я»15 листопада 2013 року на базі Херсонського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації відбувся круглий стіл для фахівців лікувально-профілактичних закладів.

В ході заходу були розглянуті питання щодо підвищення якості метрологічного забезпечення в медичних закладах міста Херсона та Херсонської області.

Безперечним є той факт, що від технічного стану приладів медичного призначення значною мірою залежать якість, ефективність і безпека медичних послуг, які надаються громадянам у лікувально-профілактичних установах. Необхідно відмітити, що недостовірні вихідні параметри обладнання медичного призначення часто призводить до встановлення невірного діагнозу пацієнтам, що, в свою чергу, призводить до невірного лікування. А це потенційна небезпека для здоров’я та життя людини.

nov181

Задля налагодження співпраці із закладами охорони здоров’я фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» запропонували нову схему відносин, спочатку буде здійснюватися метрологічний контроль засобів вимірювальної техніки відповідно до затверджених заздалегідь графіків, лише після чого сплачуватися робота. Таким чином, всі медичні прилади, які мають відношення до здоров'я і життя людини будуть повірені, незалежно від строків фінансування державою.

«Основна наша мета, щоб в лікувально-профілактичних закладах Херсонської області всі засоби вимірювальної техніки були своєчасно відремонтовані, перевірені і мали належне обслуговування, адже медичне обладнання потребує метрологічного контролю, результатом якого є якісна робота приладів, що рятують життя людей» ,- зазначив в.о. заступника генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Владислав Оніщенко.

Довідка: Державне підприємство «Херсонстандартметрологія» виконує функції у сфері стандартизації, метрології, сертифікації та державного нагляду за дотриманням стандартів, норм і правил, забезпечення єдності та достовірності вимірювань.