Регіональна програма «Електронна охорона здоров’я» працює

25 січня в Департаменті охорони здоров’я під час круглого столу з представниками громадськості і засобів масової інформації розглядався стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки.

«Структурні зміни, що відбуваються в охороні здоров’я, передбачають інформатизацію робочого місця лікаря і закладів охорони здоров’я. В 2017 році ми прийняли програму, яка спрямована саме на інформатизацію робочих місць і програмне забезпечення діяльності закладів охорони здоров’я. Прийняття цієї програми та ті заходи, які були розроблені і втілені, дозволили нашій області підготуватися до змін, що розпочалися з первинного рівня надання медичної допомоги», - відкрила захід заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.

28 01 2019

За словами начальника обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Ігора Каплуна, забезпеченість комп’ютерною технікою медичних закладів первинної ланки на початок 2017 року складала 10%, а зараз – 90% лікарів первинної ланки мають свої автоматизовані робочі місця з підключенням до мережі Інтернет. Це дало можливість активізувати кампанію «Обери свого лікаря» протягом останніх півроку. Так, станом на 28 січня підписано 648098 декларацій, 134 лікаря заключили рекомендовану кількість декларацій. Значно вплинуло на цей процес і зростання в 2-3 рази заробітних плат на «первинці».

28 01 2019 1

«В кінці 2018 року створена серверна, проведений капітальний ремонт приміщення і встановлене серверне обладнання з ліцензійним програмним забезпеченням. Серверна в робочому стані, але найближчі півроку буде розроблено і встановлено комплексну систему захисту інформації, адже сервер зберігатиме медичну інформацію про кожного пацієнта області», - зазначив Ігор Каплун.

Про напрямки розвитку Херсонщини на найближчі роки розповів завідувач відділу електронної охорони здоров’я обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Іван Буланкін. Зміни чекають програму «Доступні ліки»: аптечні заклади заключатимуть договори з НСЗУ і отримуватимуть відшкодування напряму. Електронні рецепти для населення діятимуть для усієї аптечної мережі.

Електронний запис на прийом до лікаря, що наразі вже працює в м. Нова Каховка, впроваджуватиметься в усіх закладах. Буде продовжуватися розвиток сільської медицини: заплановано будівництво 57 лікарських амбулаторій, 16 ЛА будуть реконструйовані, 42 – капітально ремонтуватимуться.

В 2019 році впроваджуватиметься пілотний проект НСЗУ «Безкоштовна діагностика», для роботи якого теж потрібна інформатизація робочих місць у центральних районних і міських лікарнях, а також перетворення закладів в комунальні некомерційні підприємства. На цей проект для всієї України виділено 2 млрд. грн. Відшкодування закладам охорони здоров’я вторинного рівня здійснюватиметься не за деклараціями, як на «первинці», а за кожен пролікований випадок.