5-й Міжнародний екологічний форум на Херсонщині

nov22На Херсонщині 21-22 листопада 2013 року в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара пройшов 5-й Міжнародний екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета». В рамках форуму відбувся круглий стіл на тему «Екологія людини». У заході прийняли участь головний лікар Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини, кандидат медичних наук, заслужений лікар Автономної Республіки Крим Юрій Ромаскевич, доктор сільськогосподарських наук, професор, проректор з наукової роботи Херсонського державного аграрного університету Михайло Федорчук, спеціаліст центру міжнародної співпраці, Херсонської торгово-промислової палати Коваленко Ірина та представники Херсонського державного університету, фахівці управління туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації та інші зацікавлені особи.

За дослідженням Голландського Національного інституту громадського здоров'я та навколишнього середовища, показано, що розвиток «вікових» хвороб у сучасної молоді реєструється на 15 років раніше, ніж у їхніх бабусь і дідусів. Висновок заснований на результатах дослідження за участю 6 тис. дорослих у віці 20, 30, 40 і 50 років (охопило 25-річний період). Проаналізувавши їх стан здоров'я, дослідники встановили, що у молодого покоління відзначається слабке "метаболічне здоров'я".nov221

«На жаль, є всі підстави стверджувати, що людство вироджується як біологічний вид. За великі досягнення гуманістичної культури доводиться платити погіршенням «біологічної якості популяції». Вже кілька поколінь вільні від природного відбору, а це означає, що кожне наступне покоління слабкіше попереднього. І цьому є докази (зниження резервів функцій, резистентності та реактивності, порушення репродукції, тощо). Ми все далі віддаляємося від свого єства», - зазначив Юрій Ромаскевич.

Забезпечення високої якості життя, здоров'я і довголіття передбачає в першу чергу розробку, вдосконалення і постійну реалізацію для кожної людини персональної програми якості життя, здоров'я і довголіття. До речі, людство не вигадало більш доступного і дешевого (хоча і не вирішального кардинально) шляху вирішення цієї проблеми, крім фізичного тренування, зазначили фахівці.