Неякісна питна вода – одна з причин інфекційних та неінфекційних хвороб

Згідно з планом проведення консультацій із громадськістю 25 червня в Херсонській обласній державній адміністрації відбулося спільне засідання Громадської ради при ОДА із запрошеними зацікавленими представниками галузі охорони здоров’я. Одне з питань, які розглядалися, було присвячене важливому чиннику, що впливає на стан здоров’я населення – якості питної води.

«18% захворюваності на хронічні неінфекційні захворювання і 42% інфекційних захворювань – це наслідки низької якості питної води. Але ні в центру громадського здоров’я, ні в Департаменту охорони здоров’я немає владних повноважень покращити ситуацію, наприклад, замінити труби водопровідної системи. За ці речі повинна штрафувати Держпродспоживслужба відповідні органи і тоді вони будуть працювати в цьому напрямку. Громадськість може контролювати Держпродспоживслужбу, адже має більше повноважень, ніж заклади охорони здоров’я», - зазначив головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич.

26 06 2019

Завдання влади – мінімізувати вплив шкідливих для здоров’я факторів, впевнений директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко: «На сьогодні ми не можемо зробити так, щоб у нас були чисті водопровідні труби, вода без солей і домішок. Ми повинні чітко розуміти, яка кількість коштів для цього потрібна. Але установка фільтрів, забезпечення питною водою наших шкіл, дитячих садків, лікарень, підприємств харчування – це повноваження органів місцевої влади».

26 06 2019 1

По завершенню обговорень голова громадської ради при ОДА Ірина Зоря ініціювала створення робочої групи для проведення громадської експертизи обласної цільової програми «Питна вода Херсонщини». Дана програма впроваджується з 2012 року, проте якість питної води в області залишається на тому ж рівні.