Засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

13 вересня в Департаменті охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулося планове засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. На порядку денному засідання було 7 питань: про виконання заходів протидії захворюванню на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД Скадовською та Чаплинською райдержадміністраціями, про виконання рекомендацій обласної ради з ТБ/ВІЛ у Голопристанському та Іванівському районах, звіти ХОБФ «Мангуст», БО «100% життя. Херсонський регіон» та молодіжного центру «Ніка» та інші питання.

 

16 09 2019 6

Відкрив і провів засідання директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко. Він  поділився з членами ради інформацією, отриманою під час зустрічі з новим міністром охорони здоров’я: «80% медичного реформування буде продовжено, будуть виділені кошти на телемедицину, продовжиться оптимізація ліжкового фонду закладів охорони здоров’я. Бюджетування НСЗУ планується з 1 квітня наступного року, з січня по березень 2020 року заклади працюватимуть по медичній субвенції».

16 09 2019 7

Представник Скадовського району під час звіту зазначив, що в районі виконано річний план по туберкулінодіагностиці вже на 79,6%, 4 тис. грн. виділено на закупівлю молочних сумішей в 2019 році, 245 тис. грн. виділено в 2018 році на виконання заходів районної програми протидії захворюваності на туберкульоз, на заходи з протидії ВІЛ – виділено 41 тис. грн.

16 09 2019 8

У Чаплинському районі молочні суміші для дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, фінансуються за рахунок медичної субвенції. На обліку в районі 82 особи з ВІЛ. Основні показники захворюваності, поширеності ВІЛ в районі нижчі обласних.

16 09 2019 9

Усі рекомендації обласної ради з ТБ/ВІЛ були виконані в Голопристанському районі. За словами секретаря ради Тетяни Анікейчик, голопристанська рада – школа передового досвіду, саме сюди відправляють навчатися голів та секретарів інших районних рад з ТБ/ВІЛ. На відміну від Голої Пристані в Іванівському районі не знайшли коштів на виконання заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції, також не проводяться засідання районної ради.

16 09 2019 10

Значну підтримку в протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції надають громадські організації. Лише за серпень БО «100% життя. Херсонський регіон» виявили 11 ВІЛ-інфікованих осіб, 342 ВІЛ-позитивні особи отримали послуги з соціальної підтримки. По програмі зниження шкоди ХОБФ «Мангуст» за 9 місяців виявив 16 ВІЛ-інфікованих, по напряму з профілактики туберкульозу виявлено 53 хворих.

16 09 2019 11

Обласна рада з ТБ/ВІЛ вирішила найближчим часом організувати навчання секретарів та голів районних рад, а також тренінги для голів ОТГ. Одноголосним голосуванням було створено обласну групу з питань адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю над туберкульозом. 

16 09 2019 12