В лікарні ім. Тропіних пройшла акція до Всесвітнього дня серця 

Щороку на початку осені в області проходить місячник профілактики серцево-судинних захворювань, що завершується Всесвітнім днем серця – 29 вересня. Напередодні цієї дати в поліклініці №1 Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних пройшла акція профілактики серцево-судинних захворювань.

 

27.09.2019 1

В холі закладу для усіх бажаючих проводилося вимірювання артеріального тиску та визначався рівень цукру в крові, в сусідніх кабінетах – брали аналіз на рівень холестерину і проводили електрокардіографічне дослідження. Всі аналізи безкоштовні, оскільки кошти для первинної ланки надання медичної допомоги виділяє НСЗУ.

«Ми проводимо цю акцію близько 7-8 років поспіль протягом 2-3 годин. За цей час вдається обстежити 110-120 осіб, з яких у 7-8% вперше діагностується підвищений артеріальний тиск, у 30% осіб – підвищений рівень холестерину. При будь-якому результаті аналізів та обстежень пацієнти направляються на консультацію до свого сімейного лікаря», - розповіла детальніше заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення ХМКЛ ім. Тропіних Світлана Пшенична.

27.09.2019 3

27.09.2019 2

За її словами, обстеження визначають наявність змін в серцево-судинній системі людини і ризик виникнення захворювань. Так, рівень холестерину визначає чи є атеросклероз кровоносних судин, підвищений тиск небезпечний розвитком інсультів та інфарктів, а цук

ор в крові – один із чинників, який сприяє розвитку атеросклерозу і в подальшому ішемічної хвороби серця.

Помилковою є думка, що холестерин може бути підвищеним лише у людей з надмірною масою тіла. Насправді і в нормостеніків зустрічається підвищений холестерин та погіршення інших показників здоров’я серцево-судинної системи. А тому знати стан свого здоров’я і піклуватися про нього повинен кожен.