Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів робочу нараду в Херсоні

12 жовтня до Херсону прибули народні депутати, члени комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. За участю керівництва Херсонської та Миколаївської областей, представників НСЗУ, медичної спільноти та журналістів вони провели робочу нараду в конференц-залі облдержадміністрації. Обговорювалися нагальні питання організації медичного обслуговування на регіональному рівні та готовність Херсонської та Миколаївської областей до впровадження програми медичних гарантій у 2020 році.

«Візит народних депутатів і членів комітету Верховної Ради – ще один крок до того, щоб в Херсонській області медицина ставала не просто кращою, а й однією з найкращих в Україні», - відзначив голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв.

15 10 2019

Перспективи розвитку медичної галузі окреслив голова комітету Верховної Ради Михайло Радуцький. За його словами, медична реформа не буде зупинятися, робота спрямовуватиметься на виправлення недопрацювань і недоліків. Серед необхідних негайних змін – підвищення заробітної плати медичним працівникам, для цього скоро буде переданий на голосування відповідний законопроект. Запропоновано жорсткий контроль якості лікарських засобів та механізми здешевлення ліків. Планується зменшення в рази або й повна відміна лікарської документації, якою займається лікар замість того, щоб лікувати. Через 2 роки розпочнеться впровадження страхової моделі медицини.

«Медицина в Україні має бути якісною, високотехнологічною і доступною для кожного громадянина. Головна наша мета – розширити доступ громадян до системи охорони здоров’я», - підкреслив Михайло Радуцький.

15 10 2019 1

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко наголосив на важливості не лише географічної, а й фінансової доступності медичних послуг для населення. «18 жовтня на сесії обласної ради буде автономізовано 27 обласних закладів охорони здоров’я. Таким чином наша область вийде на перше місце по Україні, бо 96% закладів первинної, вторинної і спеціалізованої медичної допомоги будуть автономізовані і готові до підписання договорів з НСЗУ на фінансування з 1 квітня 2020 року», - проанонсував Віктор Короленко.

За його словами, Департамент охорони здоров’я разом з головними лікарями медичних закладів відпрацювали шляхи вирішення проблемних питань в області, пропозиції вже надані до НСЗУ, до Верховної Ради України та МОЗ.

«751 тис. людей на Херсонщині обрали свого сімейного лікаря, - повідомила Олена Теряєва, директор Південного міжрегіонального Департаменту Національної служби здоров’я України. – Гроші пішли за пацієнтом, і заклади, які працюють з НСЗУ в поточному році вже отримали 289 млн. грн. 84% херсонських пацієнтів задоволені роботою своїх сімейних лікарів, що на 16% більше ніж в минулому році».