В обласному онкологічному диспансері пройшов День відкритих дверей

В рамках місячника «Рожевий жовтень» і з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози Херсонський обласний онкологічний диспансер 21 жовтня проводить День відкритих дверей. З восьмої години ранку і до останнього пацієнта цього дня працюють 3 лікаря онкохірурга-мамолога. Направлення сімейного лікаря тут сьогодні не обов’язкове.

Про проведення Дня відкритих дверей і підтримку пацієнтів, що пережили рак молочної залози розповіла головна лікарка закладу Ірина Сокур: «Місячник цього року проходить під гаслом «Запиши маму до мамолога». Ми звертаємося до молоді потурбуватися про здоров’я своїх матерів і бабусів. Тому і розпочали місячник з виставки інсталяції зліпків молочних залоз у Херсонському державному університеті. Щороку в День відкритих дверей на огляд і консультацію лікаря-мамолога приходять близько 200 жінок. Крім того, ми проводимо заходи, спрямовані на підтримку пацієнтів, які вже захворіли: майстер-класи з психологічної реабілітації, художні виставки з метою арт-терапії».

23 10 2019

«Проблема раку молочної залози дуже актуальна для нашої області: щороку кожна п’ята жінка береться на облік із занедбаною стадією захворювання. Проте сьогодні завдячуючи удосконаленням методів ранньої діагностики, покращенню роботи первинної ланки надання медичної допомоги, ситуація поступово покращується. Найголовніше – це бажання пацієнтів піклуватися про своє здоров’я», - поділився лікар онкохірург-мамолог обласного онкологічного диспансеру Герман Манасян.

23 10 2019 1

Лікар наголосив, що звертатися на огляд і консультацію треба усім регулярно, навіть якщо жодних скарг на здоровя молочних залоз немає. Перші стадії захворювання протікають без болю і будь-яких інших симптомів. Пухлини до 1 см навіть пальпуванням виявити неможливо – це можна зробити лише за допомогою мамографа.

Про роботу цифрового мамографічного обладнання у закладі розповів завідувач рентгендіагностичного відділення Віктор Мякиньков. За його словами, для діагностики стану молочної залози на сучасному цифровому мамографі не потрібна плівка, не треба багато часу, проте важливо проходити обстеження на 7-14 день циклу. Всього 10 секунд – і знімок з’являється на моніторі лікаря-рентгенолога, який вивчає стан залози, збільшуючи зображення, вимірюючи розмір ущільнень.

За даними Національного канцер-реєстру минулого року про діагноз рак молочної залози дізналися 14 715 осіб в Україні. Херсонщина входить в десятку областей України з найбільшою захворюваністю на рак молочної залози. Щороку в області діагностується більше 400 нових випадків раку молочної залози у жінок і 2-5 випадків у чоловіків.

День відкритих дверей став приводом залучити більше жінок до діагностики стану здоровя молочних залоз. Проте лікарі-мамологи працюють щодня, мамографи є у 9 закладах області, обстеження і консультація безкоштовні.