Клінічні прояви дифтерії, лікування та профілактика

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка передається переважно повітряно-крапельним шляхом, а також через забруднені предмети побуту та воду. Збудник дифтерії стійкий у зовнішньому середовищі, може довго там зберігатися.

Клінічні прояви дифтерії на початку захворювання нагадують ангіну: підвищення температури, біль у горлі, слабкість. Але в подальшому тяжкість стану стрімко погіршується, збільшується інтоксикація, можуть вражатися нервова система, серце, наднирники. Це зумовлено дією токсину, який виділяється дифтерійною паличкою.

01 11 2019 6

Хворі на дифтерію потребують спеціалізованого стаціонарного лікування. При підозрі на дифтерію необхідна негайна медична допомога – огляд, постановка діагнозу та госпіталізація. Головне в лікуванні – протидифтерійна сироватка, що вводиться тільки в стаціонарі.

На Херсонщині станом на 1 листопада 2019 року випадків дифтерії не зафіксовано. Протидифтерійна сироватка є в наявності, заявка від області на централізовану поставку сироватки вже відправлена до МОЗ України.

Єдиний існуючий засіб профілактики дифтерії – вакцинація! Усі області України забезпечені вакциною проти дифтерії в достатній кількості.

Станом на 1 жовтня 2019 року в нашій державі щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослих від кількості, що передбачена плановою вакцинацією. Вакцинацію від дифтерії здійснюють у 2, 4, 6 місяців, ревакцинація проводиться у 18 місяців, 6 і 16 років. Дорослим також потрібні щеплення від дифтерії кожні 10 років.

                                            

                                                       Підготував головний експерт ДОЗ

                                                       з інфекційних хвороб С. М. Панкратов