На підтримку закладів охорони здоров’я Херсонщини закладено понад 145 млн грн


У рамках підготовки до впровадження у 2020 році Програми медичних гарантій, Херсонська обласна рада затвердила «Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я на 2020 – 2021 роки».

На реалізацію програми у бюджеті закладено понад 145 млн грн. Таке рішення було прийнято, зважаючи на аналітичну інформацію Національної служби здоров’я України щодо стану мережі спеціалізованих закладів Херсонської області та прогнозування їх фінансування у 2020 році, коли у повному обсязі буде впроваджено Програму медичних гарантій.

Пріоритетним визначено, зокрема, фінансування обласного центру екстреної медичної допомоги, створення реперфузійного центру – другого у регіоні, а також капітального ремонту лікарень та їх комп’ютеризацію.

Юрій Гусєв, очільник Херсонської ОДА: «Ми розуміємо важливість процесів реформування медичної галузі. Робимо усе, щоб медицина стала якіснішою для мешканців нашої громади. Затверджено програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Херсонської обласної ради на 2020 – 2021 роки.

Активно готуємо спеціалізовані медичні заклади до впровадження у наступному році Програми медичних гарантій, до контрактування з НСЗУ. Одним з важливих пріоритетів на 2020 рік ми визначили боротьбу з серцево-судинними хворобами.

Плануємо відкрити другий на Херсонщині реперфузійний центр. Його буде оснащено новітнім ангіографом, на закупівлю якого виділено понад 11,5 млн грн. Кожен пацієнт, який потребує невідкладного стентування, буде забезпечений якісною своєчасною діагностикою та ефективним безоплатним лікуванням».

Оксана Мовчан, виконувачка обов’язків голови Національної служби здоров’я України: ” Наскільки швидко увійдуть у реформу та надаватимуть якісні послуги пацієнтам спеціалізовані заклади у регіонах залежить від місцевої влади. Це добре розуміють на Херсонщині та активно долучилися до процесу. Регіональні програми розвитку медицини у Херсонській області - гарний приклад того, як у партнерстві держави та місцевої влади створюється система охорони здоров’я, орієнтована на пацієнта. Кошти вкладаються у ті медичні послуги, які потрібні громаді”.

Олена Теряєва, директорка Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України:
“Стратегічною метою трансформації системи є формування такої мережі та видів спеціалізованої і високоспеціалізованої медичної допомоги, яка відповідає реальній потребі населення регіону, забезпечує доступність, якість та безпечність медичної допомоги в інтересах пацієнтів.
Херсонська область розпочала реалізацію дорожньої карти розвитку охорони здоров'я однією з перших вже в грудні 2019 року, прийнявши відповідні рішення на рівні власника закладів- Херсонської обласної ради. Міжрегіональні департаменти НСЗУ готові надавати будь-яку інформаційну та консультативну допомогу, щоб зміни відбулися якомога ефективніше та з найменшими ризиками