Зробіть щеплення, захистіть дітей від дифтерії, правцю та кашлюку!

Недовіра до безпечності вакцинації серед населення не сприяє формуванню колективного імунітету та перемозі над інфекційними захворюваннями. Тому небезпека перехворіти вакцинокерованою інфекцією є високою в Україні. За 11 місяців 2019 року офіційно зареєстровано 2063 випадки кашлюку, 23 випадки захворювання на дифтерію і 15 випадків правця. Кашлюк у немовля на Рівненщині закінчився летально, а на Полтавщині від правця загинула 52-річна жінка. На Херсонщині зареєстровано 10 випадків кашлюку в дітей.

Цих захворювань та смертей легко можна було уникнути, зробивши щеплення! Одразу від 3-х захворювань (кашлюку, дифтерії та правцю) захищає вакцина АКДП. Згідно з Національним календарем щеплень чотири введення цієї вакцини у 2, 4, 6 та 18 місяців захистить від захворювання на дифтерію, правець та кашлюк і їх ускладнень. Профілактичні щеплення від правця та дифтерії треба буде продовжити в 6, 16 років і раз на кожні 10 років дорослого життя.

Дієвість щеплення доведена: імунізація в Україні знизила захворюваність з 5277 випадків дифтерії в 1995 році до 2 випадків в                 2015 році. Зокрема, в Херсонській області з 2003 року випадки дифтерії досі не реєструвалися.

Дифтерія викликається коринебактерією (дифтерійна паличка) і проявляється інтоксикацією та утворенням характерних плівок на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів, ураженням нервової та серцево-судинної систем. Може викликати ускладнення: міокардит (запалення серцевого мяза), поліневрит (множинне запалення нервів), паралічі, порушення зору (двоїння), ураження нирок. 

Правець спричиняє бактерія клострідіум. Після захворювання на правець імунітет не формується, тому вакцинація потрібна і тим, хто перехворів. Прогноз у разі захворювання несприятливий, адже нерідко трапляється спазм дихальних м’язів і паліч серцевого м’яза. Незважаючи на екстрену реанімацію, смертність досягає 25-80%.

Кашлюк - інфекційне захворювання, що викликається бактерією бордетел (кашлюкова паличка, паличка Борде-Жангу). Найбільш характерною ознакою кашлюку є затяжний нападоподібний спазматичний кашель. Приблизно у кожної десятої дитини, яка захворіла на кашлюк, розвивається запалення легень, у кожного 50-го виникають судоми (у 3% немовлят). В 1 на 250 випадків (у 1% грудних дітей) вражається головний мозок (енцефалопатія). Пік смертності від кашлюку і його ускладнень припадає на вік до 1 року. 

Єдиним способом профілактики цих страшних захворювань є вакцинація. Зробіть щеплення АКДП, захистіть себе і дітей від дифтерії, правцю та кашлюку!