Нарада по формуванню перспективного плану розвитку Херсонського госпітального округу та визначення маршруту пацієнта

4 лютого Департаментом здоров’я обласної державної адміністрації проведено нараду з питання формування перспективного плану розвитку Херсонського госпітального округу та визначення маршруту пацієнта. Захід зібрав керівників закладів охорони здоров’я області, голів та заступників голів районних державних адміністрацій та районних (міських) рад.

У нараді взяла участь заступник голови облдержадміністрації Світлана Чепіга, яка зазначила: «Розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації була затверджена госпітальна рада та її склад. Основним завданням госпітальної ради на сьогодні є напрацювання перспективного плану розвитку госпітального округу. Ми з вами зібралися щоб обговорити пропозиції до включення в перспективний план, а також маршрути пацієнта».

04 02 2020 1

За словами директора Департаменту здоров'я Віктора Короленка, Херсонська область разом з Полтавською та Кіровоградською увійшла до трійки областей, що найкраще підготувалися до контрактування з НСЗУ. Необхідно активізувати отримання електронних підписів, реєстрацію лікарів у системі та визначитися з переліком пакетів медичних послуг, адже вже наприкінці місяця фахівці Південного департаменту НСЗУ завітають до області щоб здійснити контрактування усіх медичних закладів.

«На теперішній час кожний заклад охорони здоров'я повинен переглянути перелік пакетів, які будуть контрактуватися з НСЗУ. Хірургія, гінекологія, травматологія, реабілітація - що ви можете подати, може щось пропустили? В залежності від цих пакетів ми будемо формувати наш маршрут пацієнта. Це дуже важливо, адже якщо ми визначимося неправильно з маршрутами, то НСЗУ розірве контракт із закладом, який не надасть відповідну допомогу», - зазначив Віктор Короленко.

04 02 2020 2

Міністерством охорони здоров’я України затверджено 8 опорних закладів охорони здоров’я в області, а саме: 2 міські клінічні лікарні ім. О. С. Лучанського та ім. Є. Є. Карабелеша, Скадовська, Бериславська, Каховська та Генічеська центральні районні лікарні, Херсонська обласна клінічна лікарня та центральна міська лікарня м. Нова Каховка. Проте 11% населення області (110 тис. осіб) наразі не мають можливості протягом 60 хвилин дістатися до опорних закладів, найважче це зробити в північній, східній та північно-східній зонах.

Розширювати мережу аптек, як структурних підрозділів закладів охорони здоров’я закликав начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Владислав Данько. Прикладом такої форми співпраці є аптечний заклад Великолепетиської центральної районної лікарні. Лікарняні аптеки, що мають відповідне приміщення, зможуть отримати ліцензії на реалізацію наркотичних засобів, що життєво необхідні онкологічним хворим. Таких ліцензій не має жоден заклад у Білозерському, Високопільському та Каланчацькому районах. Для залучення аптечних закладів до Урядової програми «Доступні ліки» місцевій владі рекомендовано закупити комп’ютерне обладнання і за доступну ціну давати його в оренду суб’єктам господарювання.

Практичне відпрацювання маршрутів пацієнтів продовжилося на нараді з заступницею директора Департаменту охорони здоров'я Ліною Бондаревою. Чіткі маршрути будуть надані до центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф та Департаменту здоров’я обласної державної адміністрації.