Урочистості в обласному госпіталі

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницю виведення військ з Афганістану. З цієї нагоди в КНП «Херсонський обласний госпіталь ветеранів війни» ХОР пройшли урочистості для пацієнтів, що брали участь у бойових діях на території інших державах.

Пам’ять полеглих у боях та після їх завершення вшанували хвилиною мовчання. Живих воїнів-інтернаціоналістів, що перебувають на лікуванні в госпіталі, вітали представники влади, ветеранських та афганських організацій.

14 02 2020 1

«Ви захищали не тільки нашу країну, а й інші країни, де були проведені військові операції. Дуже багато афганців і зараз боронять кордони нашої Батьківщини. Від щирого серця дякую вам за ваш неоціненний вклад, за наснагу для тих, хто зараз стоїть на передовій. Мирного неба над головами, щоб більше ніколи не повторилися ті часи», - подякувала ветеранам заступник міського голови Інна Трибух.

У війні в Афганістані взяли участь 18 тис. жителів Херсонської області. Більше сотні афганців з області продовжують свою непросту місію на сході України в зоні АТО, один воїн з Берислава загинув.

14 02 2020 2

«Сьогодні б хотілося згадати не тільки тих, хто пройшов Афганістан, а й тих, хто воював на Кубі, у В’єтнамі, в Сирії, Мозамбіку, Ефіопії, Сомалі і т. д. Наші співвітчизники брали участь у війнах в 28 країнах світу. Війни розпочинають політики, а ми розплачуємося людськими жертвами», - підкреслив голова обласної організації ветеранів Афганістану Володимир Столяр.

Від імені Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Столяр відзначив медалями «За заслуги» декількох воїнів-інтернаціоналістів, директора госпіталю Валерія Тимошенка та медичного директора Сергія Глушака та запросив усіх відвідати мітинг-реквієм, що відбудеться в Херсоні   15 лютого.

За словами директора госпіталю, завдяки спільним зусиллям влади та ветеранських організацій до кінця року в закладі на 100% передбачені видатки на лікування та харчування. Але тих коштів, які запланували для госпіталю в НСЗУ, може не вистачити для повноцінного функціонування закладу. Тому ветеранські організації готують спільне звернення до Президента та Уряду про підтримку госпіталю.

Яскравих барв та емоцій додали до святкування Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав дитячі колективи загальноосвітніх закладів №2 і №4 та дорослий колектив будинку культури       с. Комишани. Бурхливими оплесками закінчувався кожен танцювальний чи вокальний номер.