На Херсонщині підбили підсумки реформування медичної галузі у 2013 році

novd2019 грудня 2013 року в Департаменті охорони здоров’я в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича відбулась прес-конференція щодо підсумків реформування медичної галузі у 2013 році. Участь у заході прийняли заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Ліна Бондарева,

начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Херсонській області Владислав Данько, головний лікар КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Михайло Брагар, головний лікар обласного центру здоров’я та спортивної медицини Юрій Ромаскевич.

«Сьогодні всі зусилля направлені на поліпшення доступності і якості медичної допомоги. Розпочали ми реформування з першого етапу, з первинного рівня надання медичної допомоги, адже саме на цьому рівні відбувається перший контакт громадянина з національною сферою охорони здоров’я», - зазначила Ліна Бондарева.

novd201Наразі, створено 22 центри первино медико-санітарної допомоги як окремі юридичні особи у всіх районах області і прийнято рішення сесії Херсонської міської ради щодо відкриття 3 центрів первино медико-санітарної допомоги у місті Херсоні. Також, планується розширення мережі амбулаторій в сільській місцевості.

Як повідомив Владислав Данько, 17 липня 2013 року Херсонською міською радою затверджено регіональну програму «Херсонщина без ліків-фальсифікатів» на 2013-2016 роки. Для її виконання створена робоча група з відстеження шляхів розповсюдження фальсифікатів, до складу якої увійшли представники Департаменту охорони здоров’я та правоохоронних органів. В рамках програми передбачено проведення заходів, спрямованих на посилення державного контролю за якістю лікарських засобів та запобігання ввезенню й розповсюдженню на території Херсонської області неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих препаратів. За півроку дії програми вже здійснено 13 перевірок суб’єктів господарювання як аптечних закладів так і лікувально-профілактичних закладів.