Відкриття обласного перинатального центру підвищить якість надання медичної допомоги матерям та дітям

novs2928 січня 2014 року в Департаменті охорони здоров’я на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича відбулась прес-конференція з питань реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Участь у заході прийняли заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Ліна Бондарева, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям,

фармацевтичного контролю управління з організації медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Наталія Марченко, заступник головного лікаря з акушерства та гінекології Херсонської обласної клінічної лікарні Юрій Герман, зав. пологовим відділенням Херсонської обласної клінічної лікарні Олександр Березняк.

«Одним з основних завдань області у минулому та поточному роках є створення обласного перинатального центру в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», який ми повинні ввести в дію до кінця 2014 року. Відкриття обласного перинатального центру дасть змогу значно підвищити якість надання медичної допомоги матерям та дітям, знизити показники материнської та малюкової смертності на 10-15%»,- зазначила Ліна Бондарева.

novs292

За підсумками роботи Експертної комісії Херсонську область включено до Бюджетної програми щодо створення обласного перинатального центру. Загальна вартість проекту становить 79,391 млн.грн, з них на закупівлю медичного обладнання – 23,8 млн.грн. Окрім того Благодійним фондом Віктора Пінчука буде поставлено обладнання вартістю 4,3 млн. грн., яке відповідає міжнародним вимогам надання медичної допомоги.

«Щороку в обласному перинатальному центрі будуть приймати пологи у 2,5 тисяч жінок з найскладнішою екстрагенітальною патологією. На даний час акушерський корпус обласної клінічної лікарні розрахований на 85 ліжок, після введення в дію перинатального центру буде розгорнуто 108 ліжок. Кількість штатних посад буде збільшено на 139 одиниць»,- розповів Юрій Герман.

novs291

При будівництві зазначеного об’єкту будуть враховані найсучасніші досягнення у будівництві медичних об’єктів («чисті приміщення», система кондиціонування, вентиляції та подачі газів).