Подячний молебень на честь 100-річчя освячення лікарні ім. А і О. Тропіних

novs29325 січня, в морозний Тетянин день, як би повторюючи події вікової віддаленості, у Свято-Духівському кафедральному соборі, у присутності керівництва міста, медичної громадськості та численних городян, відбувся подячний молебень на честь 100-річчя освячення херсонської лікарні імені Афанасія і Ольги Тропіних, побудованої з милосердя, на кошти відомих на той час у місті благодійників – братів Івана та Михайла Тропіних.

Причетних – долею, душею або простою небайдужістю до лікарні людей прийшло кілька сотень, всі вони зберігають у серці свою, особливу історію – фрагмент, період або ціле життя, присвячене шуканню особистої потрібності, можливості жити допомагаючи, дарувати здоров'я і надію.

Минулу подію якось важко називати заходом, вона ніби сталася тому, що мала статися. Ані торжество, ані церемонія, ані конференція, ані щось офіційне і очікуване, а зовсім іншої властивості та якості зустріч, абсолютно природний вчинок, потреба кожного з тих, хто прийшов – зібратися разом і помолитися про одне. А дивлячись на обличчя присутніх у ці хвилини, розумієш, що у нас у всіх одне в молитві, і ми всі – разюче близькі, прості та беззахисні в ній. Ось без цієї «захищеності» чимось наносним, без будь-якої зовнішньої причини або зобов'язань – і були ці півгодини близькості, спільності, розуміння, чуттєвих спогадів і торкання до часу.

novs294

На молебні, який провів отець Максим у співслужінні священнослужителів собору, були присутні виконуюча обов'язки міського голови, секретар міської ради Зоя Бережна, заступник міського голови Сергій Черевко, керівники лікувальних установ міста, а також ветерани лікарні та багато інших гостей.

Після закінчення богослужіння від імені Преосвященнішого Іоанна, Архієпископа Херсонського і Таврійського, було передано благословення та подяку працівникам медичних установ, багато з яких були представлені до церковних нагород.

Після нагородження з вітальним словом до присутніх звернулася в.о. мера З.Я.Бережна, яка підкреслила знаковість події, висловила вдячність медикам і духовенству за спільну справу, спрямовану на допомогу людям, зцілення фізичне і духовне, а також подякувала всім за складну, але присвячену, милосердну працю та побажала здоров'я, благополуччя, а лікарні – на її другому столітті – процвітання.

novs295

Головний лікар медичного закладу Леонід Ремига у своєму зверненні торкнувся простих, глибоких і близьких всім речей, – він говорив про любов до ближнього, уміння берегти пам'ять, ростити професіоналізм і, дуже важливо – уміння дякувати. З вдячністю він звернувся до Владики за можливість проведення молебню та цієї зустрічі у стінах собору, а також висловив вдячність усім, хто вклав свою працю і душу у становлення та розвиток лікарні. Прозвучали імена головних лікарів установи за 100 років та багатьох яскравих і сильних особистостей, кого знають, пам'ятають і люблять херсонці: це Галина Сафроненко, Марія Тітенко, Микола Каменський, Ольга Ляшенко, Наум Голгер, Гаррі Зубріс і багато, багато інших, по кому тужить пам'ять, ким хочеться пишатися і до кого тягнутися.

Подякував головний лікар і нашим дорогим ветеранам лікарні, що відтворювали в посляокупаційний період її дух та стіни, – довгих вам і добрих років...

Обмінюючись думками та відчуттями після молебню, багато хто говорили про те, що саме таких моментів нам не вистачає, коли немає ані вигод ані переваг, нічого зайвого, – лише бажання, живе внутрішнє спонукання. Нам потрібно пам'ятати, що медицина ніколи не була далека від християнської стежини. Милосердя – спільний корінь духовного та медичного, і в цій спільності ми повинні знаходити свій простір.

Інформація з сайту лікарні ім. Тропіних