Херсонщина без ліків-фальсифікатів

novs3017 липня 2013 року Херсонською обласною радою затверджено регіональну програму «Херсонщина без ліків-фальсифікатів» на 2013-2016 роки. Для її виконання створена робоча група з відстеження шляхів розповсюдження фальсифікатів, до складу якої увійшли представники Департаменту охорони здоров’я та правоохоронних органів.

«В рамках програми передбачено проведення заходів, спрямованих на посилення державного контролю за якістю лікарських засобів та запобігання ввезенню й розповсюдженню на території Херсонської області неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих препаратів»,- зазначив Владислав Данько, начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Херсонській області.

Так, за півроку дії програми вже здійснено 14 перевірок суб’єктів господарювання як аптечних закладів так і лікувально-профілактичних закладів.

Також, 09 грудня 2013 року зі студентами 2 курсу фармацевтичного факультету Херсонського базового медичного коледжу Херсонської обласної ради проведено заняття для набуття ними навичок з виявлення фальсифікованих, субстандартних та незареєстрованих лікарських засобів. Студентів ознайомили з діяльністю лабораторії з контролю якості лікарських засобів і медичної продукції Державної служби з лікарських засобів у Херсонській області Мазур Н. Р., заступник начальника Служби та   Філіппов В. А., завідувач лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції.

«Формування майбутнього спеціаліста відбувається не лише при засвоєнні теоретичного матеріалу, а й при набутті практичних навичок» - підкреслила Мазур Н. Р.