Рак діагностований у першій стадії успішно лікується у 97% випадків

novf54 лютого 2014 року в Департаменті охорони здоров’я відбулась прес-конференція в рамках реалізації в регіонах завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення держави, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань та з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку (відзначається 4 лютого).

У заході прийняли участь заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Ліна Бондарева, головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур, головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Олександр Гловацький, начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Херсонській області Владислав Данько.

«Зростання захворюваності на злоякісні новоутворення та смертності від них протягом останніх років у всьому світі є не тільки медико-біологічною, а й соціально-економічною проблемою»,- зазначила Ліна Бондарева.

novf51

Сучасна медицина знає близько 100 видів злоякісних новоутворень. Та за оцінками експертів, виникнення 43% онкологічних захворювань можна попередити, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки. Це відмова від тютюну та боротьба з палінням, фізична активність та перебування на свіжому повітрі, збалансоване здорове харчування (без зловживання консервованими і смаженими продуктами), підтримання нормальної маси тіла, також - обмежене вживання алкоголю та обмежене перебування на сонці і в соляріях, лікування хронічних захворювань.

«Нажаль, захворюваність на злоякісні новоутворення по Херсонській області протягом останніх років зростає і перевищує середній показник по Україні, щорічно кількість первинних хворих на рак складає понад 4 тисячі осіб. В області показник захворюваності на 100 тис. населення складає 409.7 у 2013 році (409.8 – 2012 рік).Тому, основна і головна ціль цього заходу – подальше удосконалення організації протиракової боротьби на державному, суспільному і медичному рівнях»,- повідомила Ірина Сокур.

Як зазначив, Олександр Гловацький, рак, діагностований у першій стадії, успішно лікується у 97% випадків і з економічної точки зору лікування в десятки разів дешевше, натомість хворі, у яких встановлюється четверта стадія, мають шанс вижити лише в 13%.