Херсонські лікарі привертають увагу до боротьби з онкологічними захворюваннями

novf65В рамках реалізації завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення держави, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань та з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку (відзначається 4 лютого),

6 лютого 2014 року для ЗМІ організовано прес-тур до Херсонського обласного онкологічного диспансеру з метою ознайомлення із сучасними методами лікування. У заході прийняли участь Ліна Бондарева, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації, Ірина Сокур, головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру, Олександр Гловацький, головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації.

«Рак як причина смерті займає друге місце в структурі смертності населення України. Мета медпрацівників сьогодні - закликати людей не боятися: не боятися профілактичних оглядів, не боятися дізнатися про хворобу, та, якщо вже дізналися – в жодному разі не боятися йти до лікаря. Бо на Херсонщині є фахівці, готові прийти на допомогу, є сучасне обладнання - як для ранньої діагностики, так і для успішного лікування онкологічних захворювань»,- підкреслила Ліна Бондарева.

novf64

Стаціонар обласного онкологічного диспансеру розрахований на 270 ліжок, диспансерне відділення - на 300 відвідувань в зміну. У структурі диспансерного відділення є денний стаціонар на 30 ліжок. Більшість підрозділів забезпечені сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, що дозволяє працювати на рівні світових стандартів.

Як повідомила Ірина Сокур, щороку в стаціонарі закладу лікується понад 7 тисяч хворих, виконується більше 3 тисяч найскладніших операцій, а в поліклініку диспансеру звертається понад 60 тисяч людей. У відділеннях стаціонару постійно удосконалюється лікувально-діагностичний процес, впроваджуються новітні методи лікування.

novf66

В ході прес-туру журналістам продемонстрували диспансерне відділення (кабінет кріодеструкцій та діатермокоагуляцій, кабінет патології шийки матки, кабінет ультразвукової діагностики, кабінет фіброгастрокопії, денний стаціонар на 30 ліжок та пансіонат для приїжджих хворих), рентгенодіагностичне відділення, мамологічне відділення, радіологічне відділення та клініко-діагностичну лабораторію. та ознайомили з роботою централізованої операційної лікарні. Також для ЗМІ було проведено прес-конференцію, де було висвітлено актуальні питання спеціалізованої онкологічної допомоги області.

«Профілактика онкологічних захворювань можлива, а рак – це захворювання, яке піддається лікуванню»,- зазначив Олександр Гловацький.