На вихідних у Херсоні працюватимуть центри масової вакцинації проти COVID-19

12-13 червня у Херсоні на базі ТРЦ «Фабрика» та закладів загальної середньої освіти № 11 і № 56 розпочнуть роботу центри масової вакцинації проти COVID-19. Отримати щеплення зможуть громадяни, які записалися до листа очікування в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я України. Таких осіб на Херсонщині вже понад 8 тисяч.

Запрошувати на вакцинацію будуть сімейні лікарі по телефону. Пріоритет надаватиметься людям похилого віку. Обовязково мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер, а також номер декларації (за наявності), підписаної з сімейним лікарем чи терапевтом.

Місця проведення щеплення в області обрано не випадково. Кожне з них розраховане на великі потоки людей, має значну пропускну здатність, достатню кількість виходів і санітарні умови для безпечного одночасного перебування значної кількості людей із дотриманням соціальної дистанції.

Щеплення здійснюватиметься вакциною CoronaVac — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Вона схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування (1 червня 2021 року) та зареєстрована Міністерством охорони здоровя України.

Вакцина CoronaVac містить у своєму складі інактивований (вбитий) вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів. Щеплення проводиться безоплатно і добровільно. Вакцина вводиться у вигляді інєкції у мяз плеча.

Перша партія вакцини CoronaVac надійшла в Україну ще 25 березня, а 12 квітня, після проходження лабораторного контролю, її почали застосовувати. Вже понад 220 тис. українців, з яких 3 тис. жителів області, отримали щеплення цією вакциною.

Вакцинація проти COVID-19 є єдиним безпечним і дієвим засобом захисту від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19, а якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і без ускладнень. Більше про вакцинацію на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Зробіть щеплення проти COVID-19! Захистіть своє здоров’я!

09 06 2021

09 06 2021 1

09 06 2021 2