На Херсонщині розпочався місячник профілактики туберкульозу

Департамент охорони здоров’я інформує про проведення в області з 3 березня по 31 березня 2014 року місячника профілактики туберкульозу з метою активізації санітарно-просвітницької роботи, покращення рівня поінформованості населення області з питань профілактики захворювання на туберкульоз.

На Херсонщині проводиться постійна робота з профілактики та раннього виявлення туберкульозу у відповідності до розробленої програми «Обласна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки», яка схвалена розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації № 21 від 18.01.2013 та затверджена рішенням ХХІІ сесії обласної ради VI скликання № 64 від 20.02.2013 року.

«У 2013 році відбулося зменшення захворюваності на туберкульоз на 10,8% порівняно з минулим роком: 2012 рік – 107,9 (Україна – 68,1) , 2013 рік – 96,2 ( Україна – 67,9) випадку на 100 тис. населення. Та вперше за останні 8 років зареєстровано зниження захворюваності на ВІЛ-асоційований туберкульоз на 14,6%», - говорить головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я ОДА Галина Коваль.

В Херсонській області продовжується реалізація проекту «Зупинимо туберкульоз в Україні» благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та проекту міжнародної компанії USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

З метою реалізації плану заходів по проведенню місячника, в області організовано широку просвітницьку роботу серед населення з питань профілактики туберкульозу шляхом проведення лекцій, бесід, круглих столів, наочної агітації та інформування населення через місцеве радіо, телебачення, пресу щодо запобігання виникненню та поширенню туберкульозу, тощо.