Херсонські лікарі звернули увагу на формування відповідального ставлення населення до репродуктивного здоров’я

novm54 березня 2014 року в Департаменті охорони здоров’я відбулась прес-конференція на тему «Планування сім’ї та безпечне материнство як запорука збереження репродуктивного здоров’я». У заході прийняли участь начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям

Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Наталія Марченко, керівник обласного центру планування сім’ї та репродукції людини Наталія Ушакова, зав. шкірним відділенням Херсонського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Тетяна Метель.

«Протягом останніх років відбулися значні зміни у наданні акушерської та неонатологічної допомоги мешканцям області. Продовжується впровадження системи сучасних перинатальних технологій та клінічних протоколів. В центр уваги поставлено сім’ю, при жіночих консультаціях створено школи відповідального батьківства. Широко пропагуються партнерські пологи, питома вага яких поступово збільшується. За підсумками 2013 року відсоток партнерських пологів зріс до 72%, в обласній клінічній лікарні досяг 90%»,- зазначила Наталія Марченко.

novm52

Амбулаторну допомогу вагітні отримують у 23 жіночих консультаціях, обласному центрі планування сім’ї та репродукції людини, міському центрі планування сім’ї, обласній медико-генетичній консультації. Ряд створених центрів ПМСД ввели у штатні розклади посаду лікаря акушера-гінеколога.

«Кількість безплідних подружніх пар у Херсонській області збільшилась з 670 в 2008 році до 1158 в 2013 році. Перервана 91 вагітність несумісних з життям, що складає 55% в 2012 році - 52% (по Україні показник 59%). Саме тому, кожна дитина повинна бути бажаною і народжуватися в бажаний час. Це сприятиме зниженню материнської та перинатальної смертності»,- підкреслила Наталія Ушакова.

novm53

Основними рейтинговими показниками обласного центру планування сім’ї та репродукції людини є підготовка подружніх пар к вагітності, обстеження та лікування подружніх пар з безпліддям, профілактика небажаної вагітності, профілактика онкопатології раку шийки матки та профілактика народження дітей з пороками розвитку та спадковою патологією.

Також, на прес-конференції фахівці розглянули питання щодо проведення на Херсонщині «Українських днів атопічного дерматиту».

Довідка: Атопічний дерматит — хронічне запальне захворювання шкіри алергічної природи. Це неінфекційний стан із спадковою схильністю, для якого характерний тривалий перебіг з періодичною появою висипу на різних ділянках тіла та свербіж шкіри.