«Довідник з безбар’єрності» — гід з коректного спілкування

За ініціативи дружини Президента України О. Зеленської започатковано проєкт «Без бар’єрів», який спрямований на створення людиноцентричного суспільства. Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні. Щоб її досягти, мають відбутися великі зміни у суспільстві, які неможливі без змін у комунікації. 

З цією метою був створений «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Це проєкт, створений у співпраці з представниками громадянського суспільства, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Це допомога для тих, хто бере участь у формуванні та кристалізації сенсів, що стосуються безбар’єрності та впровадження нових суспільних норм в Україні. 

19 11 2021

«Довідник безбар’єрності» важливо використовувати всюди: в закладах, установах та організаціях різних сфер, при підготовці новинних текстів, статей, теле- та радіопередач, у професійному та особистому спілкуванні тощо. Наразі він містить розділи: «Складові безбар’єрності», «Словник», «Правила мови» та «Безбар’єрний календар». Довідник навчить, як дотримуватися принципу «спочатку людина», уникати маскувальних слів, вживати фемінітиви та як правильно називати людей, що відрізняються від більшості.

«Довідник безбар’єрності» можна завантажити за посиланням: https://bf.in.ua

19 11 2021 1